fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Trawertyn swoją popularność zawdzięcza Rzymianom, ale współcześnie jest on równie chętnie wybierany w bardzo eleganckich aranżacjach wnętrz. Swoją unikatowość i styl zawdzięcza porowatemu wyglądowi, a przy tym lekkości i niezwykłej trwałości. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Trawertyn bardzo dobrze przewodzi ciepło i jest dość łatwy do utrzymania w czystości. Dzięki swojej porowatości jest znacznie lżejszym materiałem niż na przykład marmur czy beton. Ale jego lekkość idzie w parze z wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jest również odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest materiałem ponadczasowym, ze względu na swoją neutralną paletę barw. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach o różnym stylu wykończenia – klasycznym, minimalistycznym, skandynawskim a nawet nowoczesnym. (uprawnienia budowlane) Jest kompatybilny z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ cechuje go bardzo dobre przewodzenie ciepła. Nie daje sam w sobie uczucia chłodu pod nogami.

Trawertyn we wnętrzach
Trawertyn we wnętrzach

Wygląd trawertynu

Trawertyn jest materiałem, który cechuje duża ilość otworów powstałych podczas formowania się skały. Obecnie wytwarzamy z niego płytki, blaty i różne elementy dekoracyjne z porami, wykańczane spoiwem żywicznym lub szpachlą do kamienia. Jest on kamieniem naturalnym, o barwie od piaskowej i jasnobeżowej przez żółtawą, brązową, aż po pomarańcz. Kolor jest uzależniony od miejsca wydobywania skały. Jego unikatowość polega na tym, że nawet produkty z jednej partii mogą się od siebie delikatnie różnić, odcieniem lub wzorem. (uprawnienia budowlane testy)

Pielęgnacja i impregnacja

Naturalny trawertyn jest materiałem bardzo łatwym w czyszczeniu. Do jego codziennej pielęgnacji wystarczy używać czystej wody lub wody z dodatkiem delikatnego detergentu w postaci płynu do naczyń. Przy jego czyszczeniu pamiętajmy by unikać sięgania po silne środki chemiczne takie jak wybielacze lub odplamiacze oraz środki na bazie octu i kwasu. Mogą trwale uszkodzić nasz trawertyn. Jeśli już powstaną trudne do wyczyszczenia plamy, warto skorzystać z profesjonalnych środków do czyszczenia trawertynu lub marmuru. Bez problemu znajdziemy je w każdym większym sklepie z chemią. Równie ważny czynnikiem dbania o trawertyn jest jego impregnacja. Pierwszą powinniśmy przeprowadzić zaraz po ułożeniu powierzchni, a następnie regularnie raz w roku. (akty uprawnienia budowlane) Kluczem do sukcesu jest dobranie i używanie odpowiedniego preparatu, czyli specjalistycznego środka do impregnacji naturalnych kamieni. Takie preparaty zawsze stosujemy jedynie na czystą i suchą powierzchnię naszego kamienia za pomocą ściereczki. Nigdy nie nakładamy płynów szorstkimi gąbkami i druciakami, używamy jedynie miękkich ściereczek lub gąbek.

Najmodniejsze rozwiązania z trawertynu

Trawertyn najczęściej jest wykorzystywany do pokrywania nim podłóg zarówno w łazience, kuchni jak i w salonie i sypialni. Równie często jest używany na ścianach i sufitach. Jednak to nie jedyne możliwości zastosowania trawertynu, możemy wykonać z niego także schody wewnętrzne, parapety, zlew w kuchni oraz wanny. Wielkoformatowymi płytami możemy wyłożyć również kominek, przestrzenie nad blatowe w kuchni oraz wyspy kuchenne. (segregator uprawnienia budowlane) Możemy również zdecydować się na małe akcenty w postaci stolika kawowego wykonanego z naturalnego trawertynu, dekoracji w postaci rzeźby oraz pomocnika do kanapy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com