fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wyprawa torketowa

Jedną z odmian wypraw nieprzepuszczających wody są wyprawy torkretowe nakładane na podstawę dzięki torkretnicy pod ciśnieniem paru atmosfer. (uprawnienia budowlane kontakt) Do tego celu korzysta się z cementu portlandzkiego rodzaju chociażby 350 a kruszywo o uziarnieniu do 5mm. Stosunek masowy cementu do kruszywa to zazwyczaj 1:3. Zanim nałoży się torkret podstawę trzeba dokładnie obmyć. Torkretowanie skupia się na natrysku mocnego strumienia zaprawy na płaszczyznę z odstępu 1m. Obszerność rzędu torkretu jednorazowo naniesionej nie powinna być większa od 2cm. Do natrysku pierwszego rzędu używa się zwykle zaprawę z małego piasku, a potem grubego. Wszystkie kolejne rzędy torkretu muszą być nanoszone po I-12 dniach od momentu zrobienia wcześniejszej. Przed nałożeniem nowego rzędy trzeba wcześniejszą nawilżyć. Metoda uszczelniania przewodów zimnych oraz ciepłych wnikających przed wyprawy bywa pokrywający się. Rozbieżność nadchodzi podczas używania ich od razu przy rurach uszczelniających. Do temperatury 40-50C potrafią być stosowane kity uszczelniające asfaltowe. Z murami czy resztą części wystającymi ponad posadzkę, nanosi się wyprawę nieprzepuszczającą wodę tak samo na płaszczyznę pionową do rosłości podanej w planie, zaokrąglając naroże średnicą 5m. (uprawnienia budowlane 2021)

Torkret
Torkret

Zniszczenia izolacji

Zniszczenia mogą pojawić się przez:

-robienie innych prac, przykładowo dokładanie nadprogramowych przewodów, (uprawnienia budowlane program)

-zniszczeń tworzyw przez mróz czy wilgoć,

-odpryski tynku i odchyłki obróbek blacharskich blisko ganków czy balkonów,

-źle działające instalacje wodociągowo-kanalizacyjne,

-szczeliny w murach czy reszcie części przez nierówne osiadanie obiektu, obmywania ziemi przez wodę wypływającą, przykładowo z przepuszczających rurociągów, przez skurcz zrobiony przez zmiany cieplne.

Tynki wodoszczelne

Tynki wodoszczelne warto robić jedynie z zaprawy cementowej podczas skorzystania z cementu portlandzkiego rodzaju nie mniejszego od 250 i czystego piasku z rzeki. (akty prawne uprawnienia budowlane) Skład zaprawy 1:3 czy 1:1, a liczba wody zarobowej musi być najniższa. Do zaprawy warto używać jeden z dodatków jaki uszczelnia. Izolacje jako tynki wodoszczelne zdają egzamin podczas robienia ich metodą cegły bez pauz w pracy, w zbiornikach o sztywnej konstrukcji i nie za dużych rozmiarach. Hydrobet da się dosypywać na trzy metody:

-dosypywać do suchych składników w betoniarce zanim się ją włączy,

-dosypać wyliczone proporcję w trakcie ruszania betoniarki zanim wlejemy wodę,

-zamieszać wyliczony Hydrobet z częścią wody zarobowe i umieszczać mieszankę do betoniarki jaka już jest włączona. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Przepuszczalność zbiorników

Zwykle widoczne powody nieprzepuszczalności zbiorników czy reszty konstrukcji żelbetowych robionych bez izolacji, są takie:

-zostawienie w środku murów rozporek z drewna,

-pauzy w betonowaniu i brak złączeń wśród betonu nowo nanoszonym i tym starym,

-niewystarczające zagęszczenie masy betonowej, (program egzaminu na uprawnienia)

-źle zestawiony skład betonu,

-nieodpowiednio czy nierówno rozmieszczony w masie dodatek uszczelniający,

-za mała temperatura,

-za mała czy nierówna obszerność rzędu zaprawy nieprzepuszczającej czy betonu, nie dobrze rozłożone czy uszczelnione spoiny dylatacyjne w obiekcie. Aby otrzymać szczelność konstrukcji warto jest unikać wcześniej wspomnianych uszkodzeń.

Wyprawy wodoszczelne muszą posiadać obszerność od dwóch do trzech centymetrów i muszą być rozmieszczane przynajmniej w trzech rzędach, z jakich wszystkie kolejne uszczelniają rysy włoskowate wcześniejszej. Cement do wypraw musi zostać wykorzystany cementu nie mniejszego od 250 a piach – rzeczny bez brudu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com