fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Technologia wentylowanego tarasu

Wentylowany taras jest prostym rodzajem konstrukcji, którą łatwo się wykonuje prawie na każdym z podłoży. Podczas wznoszenia budynku taras powinno ujmować się już na etapie projektu, co pozwala odpowiednio wcześnie odpowiednio przygotować go i zrealizować. Jednak czasami zdarza się, że poza koncepcją, iż budynek ma posiadać taras, techniczne szczegóły omawia się na dużo późniejszym etapie. Kłopoty napotyka się także podczas przebudowywania bądź remontowania budynków już istniejących. Warto w związku z tym zastanowić się, jaką technologię wybrać oraz jak dać gwarancję, że izolacja przeciwwilgociowa będzie wykonana perfekcyjne, kiedy ma się do czynienia z tarasem znajdującym się nam użytkowym pomieszczeniem. W wielu przypadkach dobre rozwiązanie będzie stanowić wentylowany taras.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Technologia wentylowanego tarasu
Technologia wentylowanego tarasu

Taras wentylowany

Wentylowany taras to prosta konstrukcja składająca się ze wsporników, które ustawia się na stabilnym podłożu, a na nich z kolei układa się płyty. Na podłoże bezpośrednio układa się wsporniki bez korzystania z elementów dodatkowych. Koniecznym warunkiem, jaki należy spełnić jest wykonanie odpowiedniego utwardzenia, kiedy mamy do czynienia z trawnikiem, żwirem itp. Znaczenia nie ma natomiast to, czy wsporniki ustawi się bezpośrednio na stropodachowej wylewce, bitumicznej powłoce, czy na izolacyjnej folii. Wystarczy zastosować jedynie poprawne dobranie wsporników, aby uzyskać powierzchnię idealnie równą z płyt, jakie są układane.  (uprawnienia budowlane 2022)

Zastosowanie stabilnych wsporników

Bardzo ciężko jest sobie wyobrazić prostszy rodzaj układu niż, tarasowe płyty podtrzymywane za pomocą stabilnych wsporników, gdzie jeden wsporni utrzymuje narożniki aż czterech płyt. Zgodnie z nazwą taras stwarza możliwość swobodnej cyrkulacji powietrza, i umożliwia także swobodny i błyskawiczny proces związany z odpływem wody. Najważniejsze jednak w czasie użytkowania jest to, że błyskawicznie można wykonać naprawy w instalacjach, jakie prowadzi się pod tarasową nawierzchnią czy w związku z nieszczelną przeciwwilgociową izolacją. Co do zasady zastosowania płyt na wentylowanym tarasie, należy dobrać takie, jakie podobają się inwestorom i pasują do danej architektury budynku oraz otoczenia.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Technologia zastosowana przy tarasie wentylowanym

Taras wentylowany to technologia, którą wykonuje się szybko.  (uprawnienia budowlane program) Prace polegają na odpowiednim utwardzeniu oraz zagęszczeniu podłoża oraz na wyprofilowaniu spadku. Ta technologia dodatkowo pozwala uniknąć pojawienia się wielu błędów, jakie możliwe są w związku z tworzeniem tarasów na betonowej wylewce. Do takich błędów zalicza się m.in. za małe zbrojenie przy płycie, nieodpowiednie fundamentowanie czy źle wykonana przeciwwilgociowa izolacja. To także najlepsza technologia w przypadku wykonywania napraw istniejących tarasów, które znajdują się na dachach budynków i są nieszczelne. Dobrze sprawdzi się także przy tarasach wykonanych w tradycyjny sposób za pomocą ceramicznych płytek, jakie układała się niekiedy na warstwie przeciwwilgociowej izolacji.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com