fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wykonanie

Modułowe budynki wykonywane są w zakładzie prefabrykacji. Rozróżnia się je za pomocą kilku zmiennych:

  1. Prefabrykację 1D – która polega na tworzeniu pojedynczych elementów;
  2. Prefabrykacje 2D – ta opiera się na systemach panelowych;
  3. Prefabrykacje 3D – to w pełni podlega budownictwie modułowemu.

W przypadku 1D chodzi o wszelkie budownictwa żelbetonowe i stalowe. Do takich zaliczane są np., słupy, belki czy fundamenty. Wykonuje się tam wiele elementów budownictwa szkieletowego. (uprawnienia budowlane program)

Jeśli chodzi o prefabrykację 2D, skupia się ona głównie na praktycznie gotowych materiałach budowlanych. Są to np. całe elementy więźby dachowej czy płyty. Ten system można podzielić na: budownictwo z wielkiej płyty, wielkoblokowe czy też inne.

Prefabrykacja 3D tyczy się drewna i stali. Nie da się bezpośrednio opisać metody budowania, ponieważ każdy producent posiada własny system. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Technika modułowa – budynki prefabrykowane
Technika modułowa – budynki prefabrykowane

Tworzenie budowli

Wszystko oczywiście zaczyna się od projektu. Ten należy jednak podzielić na sekcję. 90% prefabrykatów można wytworzyć w zakładach. Te transportowane są na miejsca budowli i łączone z pozostałymi 10%.

W trakcie tworzenia prefabrykatów można wyposażyć je we wszelkie ściany wewnętrzne, elementy wykończenia czy też instalacje. Ostatecznie wystarczy całość modułów połączyć. To znacznie wpływa na przyśpieszenia tempa pracy. Takie konstrukcje powstają znacznie sprawniej, a dodatkowo są o wiele tańsze. Praktycznie całość można zrobić bowiem w jednym miejscu, co ogranicza wszelkie dodatkowe sprawy, które mogłyby się pojawić w trakcie budowy. (program egzaminu na uprawnienia)

Zalety zakładów prefabrykacji

Wytwarzanie elementów w zakładach prefabrykacji uniezależnia produkcję od warunków atmosferycznych. Co za tym idzie, otrzymywane prefabrykaty są o wiele lepszej jakości. Nie mają zbytnio odchyłów wymiarowych, a jeśli tak to niewiele. Co za tym wszystkim idzie, szybkość wznoszenia budynków rośnie, a koszty maleją. (uprawnienia budowlane 2021)

Zalety budowli

Budynku modułowe są stale rozwijającym się trendem. Dzięki nim przyśpiesza się proces produkcji, obniżają się koszty oraz poprawiają się jakości konstrukcji. Jest to specyficzny rodzaj budowania, ponieważ tworząc taką konstrukcję, należy brać pod uwagę specyfikę pracy. Składa się ona z dwóch etapów – pracy statycznej i dynamicznej. Jedna połączona jest z transportem, a druga z montażem. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com