fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Tapety przeznaczone do łazienki, laminowane winylowe oraz te z włókna szklanego są materiałami odpornymi na działanie wilgoci, ścieranie, zmywanie i często również szorowanie. Ich konserwowanie ogranicza się do ich umycia i przetarcia suchą ściereczką. Tapeta zmywalna jest szybkim i stosunkowo tanim rozwiązaniem na metamorfozę naszej łazienki, zmianę wystroju czy też zamaskowanie niedoskonałości ścian. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla osób, które nie planują generalnych remontów, obawiają się bałaganu oraz wysokich kosztów. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane)
Wodoodporna tapeta zmywalna może zupełnie odmienić naszą łazienkę. Położona na jednej ze ścian jest w stanie wyeksponować i dopełnić stylu bez kosztownej pracy remontowej. Jeśli w całym domu zastosowaliśmy elementy drewniane lub imitację marmuru, betonu ale z jakiegoś powodu nie możemy umieścić tych materiałów w łazience to świetnym rozwiązaniem będzie użycie tapety ze strukturalnym wzorem. Dzięki takiej tapecie uzyskamy ciągłość aranżacyjną z pozostałą częścią mieszkania czy domu. (uprawnienia budowlane) Tak jak mówiliśmy jest to rozwiązanie znacznie tańsze i szybsze w montażu więc każdy może sobie na to pozwolić. Tapety 3D świetnie imitują materiały takie jak kamień, cegłę, beton czy drewno.

Tapeta zmywalna w łazience
Tapeta zmywalna w łazience

Tapeta z włókna szklanego

Równie wysoką trwałością i wytrzymałością charakteryzują się tapety z włókna szklanego. Mają one wysoki indeks odporności na ścieranie, szorowanie oraz uszkodzenia mechaniczne. (uprawnienia budowlane testy) Są w pełni wodoszczelne, niestraszna im wilgoć a dodatkowo możemy malować je farbami hydrofobowymi, więc w każdej chwili możemy ją przemalować tanim kosztem i całkowicie odmienić naszą przestrzeń bez skomplikowanego zrywania. Ich wadą jest bardzo i skomplikowany demontaż, często odpada razem z całymi fragmentami tynku. Wadą również może być ich cena, są one dość sporym wydatkiem, ale pamiętajmy że położone raz – będą nam służyć przez długie długie lata. (akty uprawnienia budowlane) W razie chęci zmiany zawsze możemy ją przemalować ( używając dobrej jakości farby, wysoko kryjącej możemy zmienić kolor nawet 7 razy, zachowując przy tym wytłoczony wzór ).

Tapetowanie kafelek

Niektórzy decydują się na montaż tapety na kafelki. Tapetę przykleja się bezpośrednio na wykończoną płytkami powierzchnię. Takie rozwiązanie świetnie zamaskuje niedoskonałości ścian, całkowicie odmieni aranżacje wnętrze oraz zapewni nam szybki, czysty i spektakularny efekt. Kładąc tapetę bezpośrednio na płytki zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy. Nie musimy skuwać obecnych płytek, robiąc przy tym ogromnego bałaganu i wyłączając z użytku łazienkę na dłuższy czas. Z drugiej strony pamiętajmy, że takim rozwiązaniem jedynie maskujemy problem i jeśli płytki są spękane to prędzej czy później i tak będzie nas czekał generalny remont. (segregator uprawnienia budowlane) Jeżeli nasza łazienka wymaga prac konserwacyjnych lub naprawczych to tapeta położona na płytki niestety nie spełni swojej funkcji. Jeśli ściana jest zawilgocona to nadal będzie chłonąć wodę, a nowa tapeta nic nam tutaj nie zmieni. Montaż tapety na kafelki wymaga również zachowania dużej precyzji. Musimy odpowiednio przygotowując podłoże. Dobrze oczyścić i odtłuścić kafelki, czasami również zagruntować, ponieważ w innym wypadku tapeta może zsuwać się z ich powierzchni.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com