fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie

Takie szkło umieszczenia na budynkach zapewnia wiele korzyści. Po pierwsze wpływa na odpowiednie przeszklenie, przez co daje wiele światła i poprawia samopoczucie użytkowników. Dodatkowo wpływa na temperaturę, która może uprzykrzać życie. Takie szkła sprawiają, że mocne promienie słoneczne nie zwiększają poziomu ciepła w budynku oraz nie uderzają w oczy użytkownikom, np. pracownikom jakiegoś biura. Warto pamiętać, że wszyscy funkcjonujący na takich przestrzeniach są poddawaniu wielu czynnikom, między innymi wszechobecnej elektronice. Należy zadbać o jak najlepszy komfort użytkowania, aby ułatwić życie, dodać ludziom sił, a co za tym idzie, zwiększyć ich efektywność pracy. (uprawnienia budowlane 2022)

Szkło przeciwsłoneczne
Szkło przeciwsłoneczne

Plusy szkła przeciwsłonecznego

  1. Maksymalny komfort świetlny bez włączania niebywałej ilości lamp;
  2. Kontakt z naturą spowodowany stałą możliwością obserwacji otoczenia;
  3. Komfort cieplny bez zasłaniania okien (nawet w trakcie upalnego lata);
  4. Naturalne światło wpływa na człowieka, ułatwia mu zarówno pracę, jak i odpoczynek;
  5. Zdecydowanie niższe rachunki za prąd, spowodowane ograniczonym działaniem klimatyzacji i sztucznego oświetlenia;
  6. Poprawa nastroju użytkowników;
  7. Wpływ na środowisko naturalne, ograniczenia zużywania energii;
  8. Regulacja cyklu dobowego użytkowników (pobudzenie porannym światłem, wyciszenie popołudniowym);
  9. Dbanie o temperaturę otoczenia oraz użytkowników, co również przekłada się na poprawę jakości  życia.

Rodzaje szkieł przeciwsłonecznych

Na rynku można znaleźć trzy rodzaje szkieł przeciwsłonecznych: absorpcyjne, refleksyjne i selektywne. To ostatnie jest najmłodsze, stosowane w wielkoformatowych okna i fasadach budynków przeszklonych w całości. To rozwiązane nowoczesne i proekologiczne. Dzięki nim pomieszczenia nie nagrzewają się, zachowują neutralny wygląd i umożliwiają dostawanie się przyjemnego naturalnego światła do pomieszczenia. Na tle swoich poprzedników wyróżniają się inaczej dobranymi parametrami i warstwą srebra, która ma wpływ na redukcję promieniowania podczerwonego. (program egzaminu na uprawnienia)

W przypadku szkieł absorpcyjnych sytuacja ma się nieco inaczej. Chronią one wnętrza i użytkowników przed przegrzaniem, ale pochłaniają sporą ilość energii słonecznej. Natomiast światło refleksyjne odbija ciepło i światło słoneczne, przez co w pomieszczeniu może być ciemno. Spełnia jednak swoją główną funkcję, zabezpiecza przegrzaniu w upalne dni. (uprawnienia budowlane kontakt)

Parametry

Kupując szkło przeciwsłoneczne, należy zwrócić uwagę na ważne parametry. Przede wszystkim współczynnik przepuszczalności energii. Ten określa, ile procent ciepła z promieniowania słonecznego przenika przez szkło. Ta wartość powinna być jak najniższa, dzięki temu wnętrza będą chronione przed nagłymi temperaturami i przegrzewaniem się. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Kolejnym ważnym współczynnikiem jest ten określający przepuszczalność światła. Wskazuje on, ile procent światła słonecznego przedostanie się do środka. Im wyższe wartości tego parametru, tym lepiej. Dzięki temu pomieszczenie będzie dobrze doświetlone, a to zapewni komfort użytkowników i zmniejszenie rachunków. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com