fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne rozwiązania do kuchni – szklane ściany

Kuchnia jest miejscem, które powinno być odpowiednio rozplanowane. Całą przestrzeń właściwie się wykorzystuje. Tutaj mowa jest przede wszystkim o funkcjonalnych meblach. Do nich powinny być dopasowane płytki lub materiały wykończeniowe, które zabezpieczają przed wilgocią, a także zabrudzeniami sferę mokrą, czyli nad zlewem, a także miejsce powyżej blatu, bo jak wiadomo w kuchniach unosi się para, czasem ściany mogą być zachlapane. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

szklane ściany
szklane ściany

Nowoczesne szkło na ścianę nad blatem w kuchni

Bardzo ładnie, estetycznie i nowocześnie prezentuje się szkło nad blatem w kuchni. Można zastosować gładkie, jednolite propozycje lub bogate wzornictwo. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Niewątpliwie gładkie propozycje szyb pasują przede wszystkim do małych powierzchni, do małych kuchni. Natomiast kolorowe, wzorzyste dedykowane są do dużych, przestronnych powierzchni kuchni. W przypadku jasnych, białych mebli bardzo ładnie pasują wzorzyste wersje.

Zalety szkła w kuchni

Szkło staje się alternatywą dla tradycyjnych płytek w kuchni. Jest bardzo dekoracyjne, a także nowoczesne. Łatwo utrzymać go w czystości, zwłaszcza propozycje wzorzyste, ponieważ nie widać na nich pary, czy zachlapań wodą. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Szkło jest bardziej naturalne niż np. płytki na ścianie, pasuje do otwartej kuchni połączonej z salonem. Jest bardzo reprezentatywne.

Jest to też dobre rozwiązanie dla małych kuchni, ponieważ szklana, błyszcząca powierzchnia poszerza małe pomieszczenie, daje efekt lekkości.

Propozycja szklane

Jednym z tańszych propozycje jest szkło typu float, które jest bezbarwne i można nim przykryć fototapetę.

Bardzo popularną  wersją są kolorowe fototapety, na które przykleja się  szklane tafle. Są bardzo trwałe i efektowne, odporne na wszelkie zabrudzenia.

Najbardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne jest szkło hartowane. Szklane tafle montuje się nad blatem i nakleja lub umieszcza na śrubach lub na szynach. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com