fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styropian grafitowy jest najcieplejszym styropianem dostępnym obecnie na rynku. O tym jak duża jest izolacyjność termiczna danego materiału czy styropianu informuje nas współczynnik przewodzenia ciepła lambda. (uprawnienia budowlane testy program) Im ta wartość będzie niższa tym będzie lepszy. Tradycyjne materiały ociepleniowe, takie jak styropian biały, ten współczynnik ma na poziomie od 0,030 – 0,033 W/(m.k). Niski wskaźnik lambdy jest dla nas informacją o czystym zysku i oszczędności zwłaszcza jeśli zależy nam na domu, który będzie energooszczędny lub pasywny. Jeśli chcemy poszczycić się takimi efektami wskaźnik lambdy nie może przekraczać 0,15-0,10 W/(M2 ). (uprawnienia architektoniczne) Jeśli materiał ma wysoki wskaźnik lambdy, musimy nim ocieplić grubo, jeśli jest niska, wystarczy cienka warstwa by osiągnąć ten sam, a nawet lepszy efekt. Dla zobrazowania przykładu porównamy styropian użyty w 20 cm warstwie o współczynniku 0,044 ,a 15 cm o współczynniku 0,031. W takim wypadku ten cieńszy wypadnie lepiej niż ten nałożony grubszą warstwą. (uprawnienia budowlane egzamin)

Szary styropian czy tradycyjny biały
Szary styropian czy tradycyjny biały

Jakiego użyć kleju

Wiele producentów zaleca klejenie płyt styropianu na uniwersalny klej przeznaczony również do zatapiania siatki i mocowania styropianu. Zanim kupimy klej, sprawdźmy jakie zalecenia ma jego producent, unikniemy w ten sposób narażania się na podwójne koszty.(uprawnienia budowlane kontakt) Zalecamy stosowanie rozwiązań jednego producenta, ponieważ jego system został przebadany i posiada krajową lub europejską ocenę techniczną. Jeśli wybierzemy produkty różnych producentów musimy liczyć się z tym, że utracimy prawo do gwarancji i ewentualne reklamacje zostaną prawdopodobnie odrzucone. Każdy styropian, niezależnie od koloru przyklejamy metodą obwodowo punktową. Nakładamy klej na minimum 40% powierzchni płyty. (uprawnienia budowlane 2022) Aby mieć pewność, że nasz klej się nada, warto jest poświęcić trochę czasu by przeprowadzić test jego przyczepności by uniknąć rozczarowań w razie niepowodzeń. W tym celu wycinamy trzy próbki z płyt styropianu, szlifujemy je odpowiednio odpylamy, a następnie przyklejamy do ściany. Na efekty czekamy od 48-72 godzin i próbujemy ręcznie oderwać styropian. Jeśli oderwiemy go razem z klejem – test jest niezaliczony a my powinniśmy szukać innego kleju.

Co wybrać

Warto przeanalizować wady i zalety zarówno styropiany tradycyjnego ( białego ) jak również grafitowego. Jeśli nie ogranicza nas budżet warto zainwestować w styropian grafitowy wysokiej jakości. Jeśli za to budżet mamy odrobinę mniejszy, zdecydujmy się na lepszej jakości styropian biały. Pamiętajmy, że w przyszłości ten wybór zaowocuje większą izolacją, a co za tym idzie niższym zużyciem energii na ogrzewanie. Bez względu na to, który wybierzemy, zawsze kierujmy się jakością.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com