fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

1 etap – żywica

Zabezpieczenie podłogi powinno zacząć się od nałożenia specjalnej dwuskładnikowej żywicy. Jej użycie ma na celu odcięcie wilgoci w podłożach cementowych, jastrychach i starych płytach przed masami samopoziomującymi. Żywica jest skuteczna przy wilgotności na poziomie od 4 do 12%. Z natury wykazuje wysoką przyczepność, brak skurczy, trwałe wiązania i skuteczną barierę radonową. (uprawnienia budowlane kontakt)

Systemy przeciwwilgociowe – zabezpieczenie podłogi
Systemy przeciwwilgociowe – zabezpieczenie podłogi

2 etap – grunt

Kolejna warstwa to specjalny grunt do powierzchni niechłonnych. Ma on na celu poprawienie przyczepności podłoża, zapraw uszczelniających, cementowych zapraw klejowych czy mas samopoziomujących. Można go używać we wszystkich pomieszczeniach, o różnych rodzajach, zarówno na powierzchniach gładkich, jak i niechłonnych. (akty prawne uprawnienia budowlane)

3 etap – wylewka samopoziomująca

Czas na wylewkę samopoziomującą. Tą stosuje się głównie w budynkach o dużym natężeniu ruchu. Jej warstwa powinna wynosić minimum 1 mm, a maksymalnie 10 mm. Świetnie sprawdza się do podłoży cementowych, anhydrytowych, linoleum, parkietów, płytek ceramicznych, wykładzin dywanowych czy PCW. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Zastosowanie

Systemy przeciwwilgociowe umieszcza się bezpośrednio na płytach betonowych stykających się z podłożem naturalnym. Takie miejsca są najczęściej narażone na podciąganie wilgoci z gruntu. Takie rozwiązania nadają się do wszystkich pomieszczeń i mogą być montowane również w nowych budynkach, w których jastrych jeszcze nie wysechł. To rozwiązanie, które ma zapewnić dłuższe i zdrowsze użytkowanie podłoża. Dzięki lepszemu blokowaniu wilgoci można nie tylko przedłużyć żywotność podłogi, ale również zadbać o jego użytkowników. Wilgoć pojawiająca się w pomieszczeniu może powodować gromadzenie się mikroorganizmów, które wpływają zarówno na domowników, jak i sam budynek. (uprawnienia budowlane 2022)

Taki system przeciwwilgociowy montuje się na uprzednio wilgotnych podłożach. Należy je pozbawić resztki wody, następnie umieścić w nim kielnię zębatą, a na to żywicę. Kolejnym etapem będzie nałożenie grunt, najlepiej wałkiem o krótkim włosiu. Po tym procesie powinno zrobić się przerwę, najlepiej kilkugodzinną. Ostatnią warstwę nakłada się kielnią. Zaprawa powinna wysychać od 24 godzin do 48. W tym czasie nikt nie powinien wchodzić na przygotowywany teren. (program egzaminu na uprawnienia)

Dobrze nałożony system zapewnia barierę, dzięki której podłoga staje się odporna na wilgoć, a co za tym idzie, nadaje się do wieloletniej eksploatacji nawet w trudnych warunkach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com