fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Systemowe konstrukcje basenowych niecek

Konstrukcje basenowych niecek wykonane w systemie Myrtha zalicza się do modułowych lekkich typów konstrukcji. Produkcja elementów powtarzalnych w tym systemie opiera się na wykorzystywaniu do tego celu czterech rodzajów stali. Jest to stal Myrtha ocynk galwanizująca o gr. 2,0 mm, nierdzewna szlachetna gr. 2,5 Myrtha Inox, nierdzewna szlachetna stal o gr. 2,5 oraz stal Myrtha Ceramic z ceramicznym wykończeniem. Podczas stosowania tej technologii stalowe elementy nie posiadają bezpośredniego kontaktu z basenową wodą. W tym wypadku stal chroni cienka, laminowana i twarda powłoka PVC poprzez zastosowanie gorącego procesu kalandrowania. To daje jej gwarancję ochrony od basenowej wody, która cechuje się agresywnością. Jest to różnica bardzo istotna patrząc na inne oraz podobne konstrukcje modułowych basenów. (uprawnienia budowlane segregator)  

Systemowe konstrukcje basenowych niecek
Systemowe konstrukcje basenowych niecek

System konstrukcji Skypool

Stosując system Skypool konstrukcje projektuje się tak, aby za pomocą paneli, które są od siebie niezależne można było montować basen o dowolnym wymiarze. Panele dostępne są w szerokościach wynoszących 0,5 metra, 0,8 metrów oraz 1 metr. Standardowy rodzaj basenu posiada zwykle kształt prostokąta. Tworzy się go w każdej wielkości, jaką wymagają inwestorzy. Na specjalne życzenie wykonuje się do basenu schody oraz wszelkiego rodzaju łuki w nieregularnym kształcie. Wysokość tych paneli kształtuje się na poziomie 0,8 – 2,0 metrów, i zależy ona od rodzaju basenu, jaki jest montowany. Kiedy mamy do czynienia z głębszymi basenami, w takiej sytuacji łączy się odpowiednią ilość paneli, aby uzyskać głębokość niecki, jaka jest wymagana. (uprawnienia budowlane 2022) 

Ścienne panele

Wymiar standardowy paneli ściennych to wysokość na poziomie 105 do 300 cm i szerokość wynosząca 90 cm. Przedsiębiorstwo Myrtha Pools korzysta z uszczelnień połączeń poprzez pokrycie ich za pomocą laminowania na gorąco PVC krawędzi – kołnierzy z płyt, jakie kieruje się w stronę zewnętrzną i łączy się poprzez zastosowanie co 15 cm śrub. W środku niecki krawędzie łączonych przelewowych koryt i paneli wypełnia się oraz wiąże przy użyciu płynnego PVC. Do bazowej ramy ścienne panele skręca się nawzajem ze sobą. Na wszystkich etapach związanych z montażem niecki poprzez galwanizację wsporników pojawia się możliwość dopasowania ustawienia tych paneli w poziomie oraz w pionie. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Przelewowa rynna

Specjalny przelewowy profil stanowi krawędź górną ściany basenowej niecki, który nazywa się rynną przelewową. Powierzchnię jej laminuje się za pomocą twardego rodzaju PVC.   (uprawnienia budowlane program)  Rynnę instaluje się zachowując dokładność aż do 1 mm. Na budowę dostarcza się ją w częściach, po 1,8 metrów każda. W środku segmenty rynien oraz kołnierze przeznaczone do połączeń pokrywa się warstwą PVC, jaka jest twarda. Po dokonaniu skręcenia danych segmentów rynny połączenia pokrywa się płynnym PVC. Ich kolor jest taki sam, jak laminowane ściany czy wnętrza w rynnach. Denne dopływowe rodzaje dysz lokalizuje się na dnie danego basenu. W niecce basenowej woda nie doświadcza turbulencji, co ma związek z zastosowaniem dennych dysz regulowanych. Zapewniają one ponowny przepływ. (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com