fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Styropianowy gzyms elewacyjny

Już w czasach antycznych gzymsy były wykorzystywane przez antycznych architektów. O dziwo – używali ich do odpowiednich celów. Obecnie takie rozwiązanie możemy znaleźć w starszych kamienicach, w nowoczesnej architekturze nie jest to za dobre rozwiązanie. Gzymsy styropianowe pełniły tylko i wyłącznie funkcję ozdobną dla domu (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Jednak oprócz tejże funkcji mają również za zadanie chronić budynek i inne elementy domu przed opadami np. deszczu. Redukuje to ryzyko, że powstaną nieestetyczne zacieki czy plamy na elewacji.

Styropianowy gzyms elewacyjny

W dzisiejszych czasach gzymsy w starych, zabytkowych kamienicach, pełnią nadal swoją funkcję. Różnica jest tylko taka, że nowoczesne elementy elewacji w pierwszej kolejności się tynkuje, a dopiero później wykorzystuje się specjalny styropian. Opracowanie starodawnego gzymsu jest czasochłonne i niestety wiąże się to też z wysokimi kosztami. Potrzebny do tego jest odpowiedni fachowiec, który już nie jedno zrobił w branży budowlanej. Tego typu wykończenia wymagają sporych umiejętności. Tylko osoby z uprawnieniami budowlanymi poradzą sobie z takim zadaniem.

Należy też przygotować gzymsy pod parapety oraz trzeba wziąć pod uwagę wystające elementy elewacji (ochrona dla ściany). Osoby z doświadczeniem znajdą rozwiązanie tego zadania (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Warto zaznaczyć, że gzymsy styropianowe są sporo tańsze od klasycznych. Takie gzymsy można bez problemu dostosować do panujących warunków (dociąć, obrobić). Gzyms powinien być wykonany z materiału, który jest odporny na różne działania atmosferyczne. Mowa tu zarówno o deszczu i gradzie, poprzez różnice w temperaturach, a na promieniowaniu słonecznym skończywszy.

Zmiany w elementach

Warto poszukać w Internecie informacji na te tematy, zwłaszcza jeżeli nie mamy doświadczenia. Nie są to łatwe zadania, rady fachowców bywają nieocenione. Uwaga – nie każdy jednak będzie potrafił pomóc, dlatego warto poszukać osób z dużym doświadczeniem w branży budowlanej (uprawnienia budowlane 2021).

Nie ma problemu, żeby po jakimś czasie wymienić gzymsy na nowe, np. jak się uszkodzą. Są one wykonane ze styropianu, czyli taniego materiału, a co za tym idzie – postawienie ich nie należy do kosztownych inwestycji.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com