fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Stropowy system ONADEK

Wraz ze zwiększającym się tempem prac na placach budów firmy zajmujące się dostawą deskowań dla monolitycznych robót szukają bezpieczniejszych i wydajniejszych rozwiązań. Na rynek firma ULMA prowadziła rozwiązanie, jakie łączy cechy tradycyjnych dźwigarkowych deskowań i szybkich panelowych systemów ONADEK. System ONADEK to modułowe deskowania z opadową głowicą. Wykonany jest on z elementów stalowych, jakie pokryte są ogniowym ocynkiem. Przeznacza się go do realizowania różnych typów stropu. ONADEK wyróżnia się wysokim stopniem produktywności, elastycznością i wydajnością. Konstrukcja deskowania opiera się o lekkie elementy wykonane ze stali, które posiadają wysoki stopień wytrzymałości. Firma ULMA w związku z tym oferuje konkurencyjne rozwiązanie dla drogich panelowych deskowań o aluminiowej konstrukcji(uprawnienia budowlane cena) 

Stropowy system ONADEK
Stropowy system ONADEK

Efektywne montowanie

Wydajność związana z montażem deskowań ONADEK wynosi 30% więcej, niż w przypadku zastosowania tradycyjnych dźwigarkowych systemów. Najcięższy element osiąga masę nie przekraczającą 15 kg. To pozwala sprawnie przeprowadzać montażowe prace. W tym systemie nie ma potrzeby stosowania żurawia. Poprzez opadową głowicę demontaż przebiega podobnie jak przy panelowych stropach. Demontuje się sklejkę oraz całą nośną konstrukcję deskowania. W konsekwencji pozostają tylko podpory oraz głowice. W modułowym systemie ONADEK nośne elementy układa się w punktach, które jednoznacznie się określa. Podpory z kolei ustawia się na trzpieniach pod belkami. Takie działanie pozwala prosto i szybko przeprowadzić weryfikację, czy montaż deskowań jest poprawny.  (uprawnienia budowlane testy) 

Powtarzalny moduł deskowania

Konstrukcja modułu powtarzalnego deskowania oparta jest o opadową głowicę, na jakiej opierają się zarówno główne, jak i poprzeczne belki. Znana z panelowych systemów opadowa głowica pozwala na wcześniejsze zdemontowanie nośnej poziomej struktury deskowania razem z poszyciem. Zaprojektowany mechanizm głowicy uwzględnia bezpieczeństwo pracowników w czasie obsługiwania deskowania. Deskowanie po dokonaniu zwolnienia blokady głowicy nie spadnie, lecz w kontrolowany sposób opuszcza się. To pozwala na bezpieczny i prosty demontaż sklejki oraz poprzecznych i głównych belek. Krótszy czas związany z cyklem realizacji wpływa na zwiększenie tempa przeprowadzanych na budowie prac. Zmniejszeniu ulegają także nakłady na robociznę. System ten pozwala realizować tygodniowo jedną kondygnację, jeżeli mamy założenie, że demontaż elementów w większości będzie mieć miejsce po upływie 3 dni.   (uprawnienia budowlane 2023)  

Bezpieczeństwo i trwałość

System ONADEK cechuje się dużym stopniem trwałości. W deskowaniu elementy stworzono z zabezpieczonej ogniowym ocynkiem stali. Ma ona wysoki gatunek i stopień wytrzymałości. To pozwala długotrwale eksploatować je przy ponoszeniu niskich nakładów na konserwację. Żaden z elementów nie ma tu w bezpośredni sposób kontaktu z powierzchnią betonową, co pozwala utrzymać sprzęt na odpowiednim technicznym poziomie. System deskowań ONADEK wyposażono w zabezpieczeniowy system, jaki stosuje się również w innych rozwiązaniach. Bazuje on na 1,5 metrowych słupkach. Dają one gwarancję bezpieczeństwa dla pracowników, jacy poruszają się po takim zbrojeniu. (uprawnienia budowlane segregator)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com