fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Szerokości stropu

Aby uchronić idealne rozmieszczenie belek w osiach co 45cm i aby dobrze wesprzeć pustaki na dolnych stopkach belek i je usztywnić, warto wśród wszystkie dwie belki na obu ich końcówkach rozłożyć po jednym pustaku z denkiem betonowym, a przy szerokości jaka przekracza 4.5m dodać jeszcze jeden pustak w centralnej części szerokości belki.

Pustaki warto rozmieszczać z pomostów pracowniczych z desek obszerności 38mm. Rozmieszczanie belek warto zaczynać od tych, jakie przeznaczone są na żebra pod mury działowe, jakie uodporniane bywają poprzez umieszczenie blisko siebie dwóch belek metodą widoczną w planie. (uprawnienia budowlane kontakt)

Strop i jego modularna szerokość
Strop i jego modularna szerokość

Modularna szerokość

Podczas modularnej szerokości stropu przekraczającej 5.1m warto zrobić w centralnej części stropu żebro rozdzielające rozpiętości 7-10cm i rosłości 23cm, usztywniające konstrukcje stropu. (uprawnienia budowlane 2021) Żebro zbroi się dwoma drutami stalowymi 0.10mm i strzemionami z drutów 4.5mm w odległości co 6cm. Strop betonuje się po rozmieszczeniu zbrojenia w wieńcach i żebrach rozdzielających, umyciu i oblaniu wodą rozmieszczone części. Betonować warto w tym samym czasie belki, żebra, kafle i wieńce betonem żwirowym rodzaju 170. Na 1m2 konstrukcji stropu przyda się 2.22m belek. 7.41 sztuk pustaków i 0.069 m3 betonu rodzaju 170. (uprawnienia budowlane program)

Belki na środkach przewozowych

Rozmieszcza się długością w stronę jechania w rzędach poziomych na rosłość dwóch rzędów w stosie, a na miejscu budowy na rosłość pięciu rzędów. Na jezdniach nierównych środki przewozu muszą jechać powoli, żeby nie doszło do uszkodzenia materiałów. Ze środków przewozowych belki da się zabrać hakiem zaczepianym na węźle pasa wyższego w odstępie blisko 1/5L od końcówki belki. Nie można unosić belek za druty krzyżulców. Pustaki ceramiczne Fert-45. Są wytwarzane o rozmiarach długość 30cm, rozpiętość 37cm, rosłość 20cm, w niższym elemencie posiadają wrąb dostosowany do rozmieszczenia na niższej stopce belek. Do zrobienia stropów warto wykorzystywać pustaki pełne i nie uszkodzone. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Małe deformacje

Małe deformacje warto od razu naprawiać zaprawą cementową zanim zacznie się betonować żebra i kafle, żeby beton nie wchodził do środka pustaków, sprawiając powiększenie masy stropu. Pustaki w stropie rozmieszcza się idealnie blisko siebie, by płaszczyzny nacięcia stykały się ze sobą. Pustaki skrajne rozmieszczone przy wieńcach i żebrach rozdzielczych muszą być zamknięte denkami betonowymi, chroniącymi przed wnikaniem masy betonowej. Deklowanie pustaków robi się na podstawce z desek, na jakiej umieszcza się pustaki lukami pionowo, a potem wypełnia się zaprawą cementową na głębokość 2cm. Długość wsparcia belek na murach i podciągach podporowych musi równać się 8cm. Belki w stropie rozmieszcza się po rozmieszczeniu, spoziomowaniu i usztywnieniu ryg z desek obszerności 38mm, umieszczonych blisko murów i podciągów . (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Rygi warto delikatnie likwidować po zastygnięciu betonu, ale nie szybciej niż po 14 dniach od momentu zabetonowania stropu. Belki na ścianie opierają się dzięki wieńcom żelbetowym, jakie stanowią układ obwodowo nieotwarty. Zbroi się je wraz z planem trzema bądź czterema stalowymi drutami i strzemionami w odległościach co 25cm. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com