fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Staż adaptacyjny- co to takiego?

Osoby, które otrzymały swoje uprawnienia budowlane w innym kraju, często zdawały je na innych zasadach, niż te obowiązujące w Polsce. Dlatego niestety niektóre czynności mogą być wzbronione. Nie oznacza to jednak, że nie ma wyjścia z tej sytuacji. Wszyscy mają możliwość zdobycia odpowiednich dokumentów zezwalających na pracę. Trzeba po prostu dowiedzieć się jakie dodatkowe wymogi są wtedy stawiane. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Takie kroki trzeba przedsięwziąć, gdy wykształcenie czy też odbyte szkolenie lub sam egzamin nie do końca idzie w zgodzie z polskim prawem budowlanym. Podobna sytuacja ma miejsce kiedy zadania i czynności, które wcześniej leżały w obowiązku danej osoby, w Polsce wyglądałyby zupełnie inaczej. Niestety można tu zapomnieć, że zawód przejdzie weryfikację kwalifikacji z miejsca. (program przygotowujący wersja android). Nie jest on natomiast odrzucony. Dana osoba otrzymuje szczegółowe informacje, jakie dokumenty musi przedłożyć, czy jakie kryteria spełnić.

Wtedy właśnie wchodzi w grę staż adaptacyjny. Co to takiego? Otóż jego celem jest pozbycie się wszelkich przeszkód stojących na drodze do zaakceptowania kwalifikacji danej osoby. Czas trwania takiego stażu waha się od kilku do kilkunastu miesięcy. Komisja Kwalifikacyjna nie zawsze jednak korzysta z tego rozwiązania.(testy 2019 uprawnienia)

Test umiejętności

Istnieje bowiem prostsze wyjście. Jeśli różnice w uprawnieniach nie są ogromne, komisja może poddać daną osobę testowi umiejętności. Jeśli wnioskodawca zda powyższy ten test, wtedy logicznie kwalifikacje zostają przyznane w mgnieniu oka. Natomiast dobrą wiadomością dla tych, od których wymaga się podjęcia stażu jest fakt, że ich wniosek nie ma daty wygaśnięcia. Ma on status otwarty, aż do skończenia stażu lub gdy dana osoba zdecyduje się go przerwać. Podczas jego trwania wnioskodawca jest oceniany, a na podstawie tych obserwacji decyduje się czy może on wykonywać i kierować pracami budowlanymi zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com