fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Sprawdzanie i zabezpieczanie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest szczelność okien, zwłaszcza w zimie. Dokładne ich sprawdzenie w każdym aspekcie, prowadzić będzie do ograniczenia straty ciepła i zapewni ich prawidłowe użytkowanie. Przygotujmy więc odpowiednio okna do zimy!(uprawnienia budowlane 2022)

Sprawdź okna przed zimą!
Sprawdź okna przed zimą!

Szczególnie wymagający czas

Zima szczególnie jest uciążliwa dla naszych okien. Jest to czas, w którym powinniśmy o nie zadbać. Przewiewy zimnego powietrza oraz straty energii cieplnej, zawsze przynoszą mniejszy komfort korzystania z budynku, ale także większe rachunki za ogrzewanie. Wówczas nasz budżet jest dodatkowo obciążony. Kiedy jest odpowiednia pora na skontrolowanie ich kondycji? . (uprawnienia budowlane program) Najlepiej, jeśli będzie towarzyszyć im bezdeszczowa pogoda. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim umyjmy okna i obejrzyjmy je. Oczywiście oczyszczenie ma na celu usunięcie zabrudzeń. Zabrudzenia te z kolei mają tendencję do niszczenia uszczelek i negatywnie wpływają na działanie okuć. Najważniejsze dla profili okiennych jest umiejętne ich czyszczenie – za pomocą miękkiej szmatki i łagodnych detergentów. Podczas tego typu pracy warto spojrzeć na stolarkę okienną pod kątem uszkodzeń, zwłaszcza mechanicznych. Możemy napotkać zdeformowane uszczelki i pęknięcia tynku pomiędzy ościeżnicą, a skrzydłem.

Sprawdzenie szczelności

Jak najprościej sprawdzić szczelność okna? Wystarczy przyłożyć rękę do ramy okiennej i przejechać wzdłuż niej. Działanie to powtórzmy wokół ramy, ale także na styku ramy skrzydła i ościeżnicy. Chłodny podmuch da nam znać, że stolarka okienna nie jest szczelna. Jeżeli deformacji uległy uszczelki, koniecznym działaniem będzie wymiana ich na nowe. W takiej sytuacji niezbędny będzie serwis okienny. Jeżeli chcemy to zrobić sami – z pewnością będzie to bardzo duże ryzyko.(uprawnienia budowlane kontakt) Tymczasowe rozwiązanie to przyczepienie samoprzylepnych uszczelek. Muszą mieć one jednak odpowiednią grubość i przede wszystkim szczelność. Gdzie je znaleźć? W szerokiej ofercie budowlanych sklepów. Jedynie pamiętajmy o tym, by nie zakupić uszczelek za grubych, ponieważ może zaistnieć problem w związku z ich domknięciem. Kluczową kwestią jest fakt, że jeśli montaż okna jest błędny to wszystko będzie stanowić problem. (program egzaminu na uprawnienia) Dzieje się tak w przypadku, gdy są ubytki pomiędzy murem a oknem lub pomiędzy ościeżnicą a wewnętrznym parapetem. Pomiędzy te szczeliny dostaje się wówczas zarówno chłodne powietrze, ale i także wilgoć, co już stanowi znacznie większy problem. Najbardziej koniecznym aspektem jest oczyszczenie szpar, a następnie umieszczenie w nich pianki montażowej lub użycie rozprężnej taśmy. Czasami warunkiem niezbędnym jest także rozszerzenie ubytku w taki sposób, by taśma lub pianka mogły się swobodnie dostać do szczeliny. (segregator egzamin ustny uprawnienia) To działania stricte zapobiegające, ale na pewno nie pozwolą w całości usunąć problemu. Musimy mieć na uwadze fakt, że w przypadku, gdy nasze działania nie przyniosą oczekiwanego rezultatu – będziemy musieli wezwać fachowca, który oceni problem i straty.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com