fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Spotkanie z komisją egzaminacyjną

Egzamin ustny na uprawnienia budowlane to bezpośrednie spotkanie kandydata z komisją. Przede wszystkim warto dowiedzieć się wszystkiego o obowiązujących standardach i w ten sposób uniknąć stresu i niedomówień. Kandydaci o dopuszczeniu do egzaminu ustnego są poinformowani kilka godzin po egzaminie pisemnym. Godne uwagi jest to, że egzaminy ustne odbywają się kilka dni po egzaminach pisemnych. Kolejność kandydatów określona alfabetycznie.(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Warto czas między egzaminem pisemnym a ustnym przeznaczyć na rzetelniejsze przygotowanie. Wnioskując dobrze jest czytać i zapoznawać się z aktami prawnymi i normami dotyczącymi wybranej specjalności.

Komisja egzaminacyjna składa się z przewodniczącego, zastępcy i pozostałych członków zespołu. Każda z tych osób powinna posiadać wykształcenie wyższe techniczne i uprawnienia bez ograniczeń. Jeden członek komisji powinien posiadać uprawnienia bez ograniczeń tej samej specjalności, o którą stara się egzaminowany. W komisji powinna być osoba z wykształceniem prawniczym. Kandydat może po wcześniejszym uzgodnieniu posiadać przygotowane akty prawne lub wykorzystać dokumenty, które przygotowała komisja.(wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Mało czasu

Wnioskując, dobrze być przygotowanym z aktów prawnych i w razie potrzeby szybko wyszukać potrzebne informacje. Każdy z kandydatów po wejściu do sali egzaminacyjnej losuje swój zestaw pytań.

Na odpowiedź uzyskuje się dwadzieścia pięć minut. Cały egzamin sześćdziesiąt minut. Reasumując, należy rozsądnie rozporządzać otrzymanym czasem, którego jest mało. Odpowiedzi punktowane są od 0 do 5 punktów. Godne uwagi jest to, że komisja ma możliwość zadawania dodatkowych pytań, dotyczące odbytej praktyki zawodowej.(wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com