fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Uprawnienia budowlane – specjalności techniczno budowlane

Zakres specjalności nadawanych w ramach uprawnień budowlanych jest dosyć szeroki. Prawdopodobnie każda wykształcona osoba w zawodzie techniczno-budowlanym odnajdzie specjalność odpowiednią dla siebie. (testy 2019 uprawnienia) Spis kierunków pokrewnych i odpowiednich jest do wglądu w rozporządzeniu. Dotyczy ono przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych. Załącznik ma numer 2. Zaś załącznik nr 3 opisuje zawody uprawniające do zdobycia poszczególnych specjalności.

Bez praktyki ani rusz

Wiedza teoretyczna bez praktyki jest niewiele warta. Dlatego słusznym jest fakt konieczności odbycia praktyk. Samodzielne funkcje techniczne oparte są na wiedzy teoretycznej i odpowiednio długiej praktyce zawodowej. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne) Praktyka jest niezbędna, aby zapewnić jak największe prawdopodobieństwo powodzenia w zawodzie. Samodzielne funkcje techniczne wiążą się niejako z zaufaniem publicznym. Idąc na przykład do urzędu, wierzymy, ze nagle budynek się nie zawali. Bezpieczeństwo w branży budowlanej jest wiele warte. Dlatego też po zdobyciu uprawnień następnym możliwym krokiem jest nadanie specjalizacji techniczno-budowlanej w swojej specjalności.

Specjalności techniczno budowlane

Specjalności techniczno budowlane są wyróżnione tylko w szczególnych specjalnościach.(program na uprawnienia architektoniczne) Specjalność konstrukcyjno-budowlana do nich się zalicza. W ramach tego możliwe jest zdobycie specjalizacji takich jak geotechnika, budowle wysokościowe, rusztowanie i deskowanie wielofunkcyjne. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania) Dodatkowo, w grę wchodzi specjalność obiektów takich jak budowlane budownictwa ogólnego czy górniczego oraz budowlane na terenach wpływów górniczych. Specjalności są dosyć konkretne. Dzięki nim, kandydat ma określone wprost, rzeczowo co może zrobić dalej aby usprawnić swoją działalność. Co wiąże się oczywiście z dochodami.

Wybór specjalizacji

Specjalność inżynieryjna hydrotechniczna również ma swoje dalsze sektory rozwoju. Wśród nich możemy wymienić specjalizacje dotyczące sieci, instalacji i urządzeń gazowych, cieplnych wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz wodociągowych i kanalizacyjnych. Również wykształceni w kierunkach „elektrycznych” mają pole do popisu. (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania) Specjalności wyodrębnione w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Zaliczyć do nich możemy trakcje elektryczne, sieci, instalacje i urządzenia elektryczne i energetyczne oraz te powyżej 45 kV.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com