Spacer po parku miejskim
Gdy znajdzie się dobrze ukształtowany teren, można podjąć próbę zagospodarowania go np. w formie parku miejskiego. Aby stworzyć takie miejsce publiczne nie wystarczy zasadzenie drzew i krzewów, ale należy pomyśleć także o innych konstrukcjach i obiektach charakterystycznych dla takich miejsc. Nie jest to łatwe i szybkie zadanie, potrzebny jest do tego odpowiedni teren i plan projektu. (uprawnienia budowlane)
Parki miejskie kojarzą się nam przede wszystkim z zielenią: krzewy, drzewa, trawniki. Gdy teren jest prawidłowo ukształtowany wówczas praca jest ułatwiona. Niestety, gdy warunki nie są sprzyjające, do wyrównania przestrzeni potrzebne będą maszyny ciężkie np. buldożery. Dodatkowo potrzebne jest miejsce do ustawienia toalet publicznych, altanek, palców zabaw i innych typowych obiektów. (testy uprawnienia budowlane)
Architekt pełni ważne zadanie przy projektowaniu budynków na terenie parków, wykopy na takich terenach mogą przysparzać wiele trudności. Musi mieć na uwadze, że w takie parki często są miejsce organizacji wszelakich jarmarków, czy festynów okolicznościowych i imprez plenerowych. Dlatego projekt architekta musi być przemyślany i dopracowany. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)
Pora coś zmienić
Gdy zdobędzie się dokumenty zezwalające na przystąpienie do budowy można zaczynać pracę. Jest to długotrwały proces, który może sięgać nawet sześciu miesięcy. Może wydawać się, że jest to długi okres, ale nie zapominajmy, że efekty są warte czekania. Zieleń rosnąca w parku miejskim musi być zadbana, by spacery była przyjemne i inne niż w zabetonowanej części miasta. Czas ten może wydłużać, w zależności od projektu i ilości obiektów, które są w nim zawarte, takich jak, palce zabaw, czy sklepy z pamiątkami. Wszystkie takie rozwiązania mają na celu umilenie spędzania czasu w parku miejskim. (program egzamin uprawnienia 2021)