fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ogrodzenia kamienne są bardzo solidne, dlatego są chętnie wybierane. Naturalne surowce są bardzo cenione.

Kamiennie można idealnie dopasować do architektury i kształtu domu,  nie wymagają żadnej konserwacji, oddzielają one posesję od ulicy. Mur może być wykonany z przeróżnych gatunków kamieni. Największą wytrzymałością charakteryzuje się granit, bazalt i kwarcyt oraz sjenit. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ogrodzenia kamienne prezentują się bardzo ładnie, czy to w stylizacji nowoczesnej, minimalistycznej, czy też w tradycyjnym budownictwie. Idealnie pasują w stylizacji góralskiej, gdzie dominującym materiałem budowlanym jest drewno. W stylizacjach tradycyjnych na przykład górski, zakopiańskich kamień jest bardzo często wykorzystywany w kompozycjach zdobniczych. Oczywiście służy do tworzenia skalników. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Można wykonać również murek z kamieni polnych, jest to dość popularny sposób na atrakcyjne ogrodzenie, przede wszystkim materiał z którego można korzystać pochodzi ze skał znaleziony w terenie. Kamień naturalny występuje w przeróżnych barwa i kolorach co może dawać ciekawy efekt.

(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Atrakcyjnym rozwiązaniem są także ogrodzenia z otoczaków. Ładnie wygląda również kamienny mur połączony z ogrodzeniami metalowymi, gdzie są wplecione elementy meteoplastyki.

Efekt jest bardzo ciekawy. Inną propozycją jest cyklopowy płot wykonany z kamienia polnego oraz kamieni ociosanych.

Należy tutaj wspomnieć również o ogrodzenia gabionowych, które wykorzystują metalowe konstrukcje wypełnione różnym materiałem np. kamiennym.

Niektórzy decydują się na grube, masywne mury, aby osłonić swoją posesję od ciekawskich sąsiadów, a także od ewentualnych złodziei. Często też kamienne mury połączone są z metalowymi, stalowymi, czy drewnianymi przęsłami, które dodają lekkości całemu ogrodzeniu. Polecanymi kamieniami są wapienie i piaskowce, które charakteryzują się ciepłymi barwami i chropowatą fakturą. Idealnie komponują się w aranżacji wielu ogrodów. Ogrodzenia kamienne często przybierają postać konstrukcji rzędowej, powstają w ten sposób jak mur z cegieł. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com