fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zanim zaczniesz skuwać tynk, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Wyrzucanie skutego tynku do kosza jest oczywiście zabronione. Już z jednego małego pokoju otrzymamy kilka set kilogramów tynku a co dopiero z całego mieszkania. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Dlatego konieczne jest zamówienie kontenera na gruz. Gdy nasze mieszkanie znajduję się na piętrze, warto rozważyć założenie zsypu, który znacznie przyśpieszy pozbycie się gruzu, a w dodatku nie zabrudzimy klatki schodowej i oszczędzimy dodatkowych prac na jej sprzątaniu. (uprawnienia budowlane)
Kolejną ważna sprawą jest to by zabezpieczyć wszystkie rzeczy znajdujące się w pomieszczeniu. Oczywiście jeżeli mamy taka możliwość najlepiej będzie usunąć wszystkie meble z pomieszczenia. Dodatkowa należy zadbać o to by pył nie przedostawał się do pozostałych pokoi. Podłogę należy zabezpieczyć grubą folia tak by podczas wykonywania prac się nie przedarła oraz przykleić ją taśmą dla lepszego komfortu. Ważne jest również to by zadbać o siebie podczas wykonywania tych prac. Niezbędnie ją okulary ochronne, rękawiczki oraz maska przeciwpyłowa.

Skuwanie tynku
Skuwanie tynku

Skuwanie tynku przy pomocy młotka i przecinaka

Jeżeli tynk słabo się trzyma, albo chcemy go usunąć z niewielkiej powierzchni, możemy to zrobić ręcznie bez potrzeby użycia elektronarzędzi. W tym celu pracę zaczynamy od środka idąc w kierunku narożników. Jeżeli usuwamy tynk by odsłonić cegłę i zrobić pomieszczenie w stylu industrialnym, musimy naprawdę się przyłożyć by żadnej nie uszkodzić. (uprawnienia budowlane testy) Warto pierwsze uderzenia wykonać w miejscach mało widocznych by ewentualne usterki nie rzucały się w oczy. Z każdym kolejnym uderzeniem dojdziemy do wprawy. Ważne jest by przecinak prowadzić równolegle do ściany tak by wchodził gładko pod warstwę tynku. Fragmenty gdzie tynk będzie mocno przylegał, można zwilżyć woda przy pomocy pędzla. Po kilku minutach ułatwi nam to usunięcie danego fragmentu. Z kolei miejsca gdzie tynk się odspoił, kawałki te można nawet usunąć szpachelką. (segregator uprawnienia budowlane)

Usuwanie tynków przy pomocy elektronarzędzi

Jeżeli tynk dobrze przylega do ściany, najwygodniej będzie go usunąć mechanicznie. Jednak ważne jest tu wyczucie gdyż takim sprzętem można łatwo naruszyć konstrukcje ściany. Szczególnie stare konstrukcje mogą być bardziej kruche. Najczęściej do tego typu prac używa się wiertarki lub młota udarowego . Do sufitów sprawdzi się lżejszy sprzęt, natomiast ściany wygodniej i szybciej skuwać większym młotem z szerokim dłutem. Jednak najlepszym rozwiązaniem a zarazem najbardziej profesjonalnym jest użycie frezarki do tynków. Wystarczy ustawić grubość frezowania a następnie przyłożyć do ściany. (uprawnienia budowlane testy program) Ten sprzęt da nam pewność równego usunięcia tynku bez uszkodzenia ścian. Po usunięciu tynku ścianę należy dokładnie oczyścić za pomocą szczotki drucianej. Dzięki temu nie będą tworzyć się grudki podczas nakładania nowej warstwy tynku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com