fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie kleju

Kleje do płytek to element niezbędny, dzięki któremu całość może utrzymać się na wiele lat, mimo ciężkich warunków wokół. Dobiera się je w zależności od płytek, powierzchni oraz pomieszczeń. Kleju nie może zabraknąć w czasie pracy. Jeśli się tak stanie, wpłynie to na efekt końcowy. Należy zakupić go więcej, ponieważ oszczędności w tym przypadku na nic się nie zdadzą. Nieużyte materiały można oddać do sklepu. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Składy klejów do płytek
Składy klejów do płytek

Kleje cementowe

Oznaczane są symbolem C. To najpopularniejszy typ na rynku. Takie kleje w składzie mają głównie cement, w odcieniach bieli bądź szarości. Najczęściej dodawane są do nich specjalne wypełniacze mineralne, które umożliwiają tworzenie grubszej warstwy. Można się spotkać również z dodatkami polimerów, które dodają elastyczności i zwiększają siłę wiązania. Tego typu kleje miesza się z wodą chwilę przed ich użyciem. (uprawnienia budowlane 2022)

Kleje dyspersyjne

To mieszanki spoiw organicznych w postaci wodnej. Posiadają wiele dodatków organicznych oraz wypełniaczy mineralnych. Takie kleje oznacza się symbolem D. W trakcie kupna są one już gotowe do użycia, dzięki czemu nie trzeba ich mieszać z wodą czy inną cieczą.

Są elastyczne i świetnie nadają się do powierzchni nierównych, posiadających różne odkształcenia. Dodatkowo ich struktura jest na tyle dobrze dobra, że nie uszkadza się mimo takich warunków pracy, a umożliwia wygodne i trwałe ułożenie płytek, mimo krzywej powierzchni. (uprawnienia budowlane kontakt)

Kleje żywiczne

To materiały wodoszczelne. Oznacza się je symbolem R i dzieli na epoksydowe i poliuretanowe. Są znacznie droższe niż opisywane powyżej. Nie używa się ich jednak w domowych warunkach. Idealnie sprawdzają się w lokalach o dużych powierzchniach, w których występuje ogromne narażenie na kontakt z wodą i środkami chemicznymi. Świetnie sprawdzają się na halach magazynowych, produkcyjnych, na basenach czy w Aquaparkach. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Występują w kilku postaciach, najczęściej jedno bądź wieloskładnikowej. W zależności od tego inaczej się je używa. Te wieloskładnikowe najczęściej są już gotowe do bezpośredniego użycia. Kleje żywiczne jednoskładnikowe najczęściej należy wymieszać ze specjalnymi substancjami, aby w pełni osiągnęły swoją moc i spełniały swoją funkcję, mimo trudnych warunków. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com