fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Istotnie, 17 maja br. wystartowała wiosenna sesja egzaminacyjna. Następna sesja rozpocznie się natomiast 22 listopada. Oczywiście kandydaci podejdą do egzaminu o tej samej godzinie (nauka do uprawnień budowlanych). Wówczas rozpoczną rozwiązywanie testu, który stanowi część pisemną egzaminu na uprawnienia budowlane. Kandydaci wybierają wcześniej zakres oraz specjalność i to ich będzie dotyczył niniejszy egzamin.

Sesja egzaminacyjna na uprawienia budowlane

Egzaminy ustne

Oczywiście osoby, którym uda się uzyskać pozytywny wynik z części pisemnej będą mogły podejść do egzaminu ustnego. Terminy dotyczące części ustnej wyznacza się indywidualnie. Zajmują się tym Okręgowe Izby Inżynierów Budownictwa (program na uprawnienia budowlane). Ważnym aspektem jest to, że aby przystąpić do egzaminu ustnego konieczne jest wcześniejsze złożenie wniosku do właściwej miejscowo izby. Z pewnością kandydaci na uprawnienia nie mogą zapomnieć o uiszczeniu właściwej opłaty. I tak za przeprowadzenie egzaminu należy zapłacić 800 zł, podobnie jak za przekwalifikowanie. Z kolei ponowne przeprowadzenie egzaminu części ustnej kosztuje 450 zł.

Czas trwania egzaminu – uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń

Godnym uwagi jest fakt, że czas trwania egzaminu uzależniony jest od zakresu uprawnień, o które ubiega się kandydat. W przypadku uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, egzamin pisemny trwa 135 minut. Czas trwania egzaminów zależy od zakresu uprawnień budowlanych (program do egzaminu na uprawnienia na komputer). Tutaj udziela się odpowiedzi na 90 pytań. Aby zdać egzaminowany musi poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 68 pytań. Natomiast w przypadku uprawnień oddzielnie do projektowania lub kierowania robotami bez ograniczeń egzamin jest krótszy. Otóż trwa on 115 minut. Aby zdać należy odpowiedzieć prawidłowo na 57 spośród 75 pytań.

Czas trwania egzaminu – uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie

W przypadku ww. uprawnień czas trwania egzaminu wynosi 90 minut. Egzaminowany zobowiązany jest do udzielenia przynajmniej 45 prawidłowych odpowiedzi na 60 możliwych pytań. Jeżeli natomiast chodzi o uprawnienia oddzielne, wówczas egzamin trwa 70 minut. Tutaj trzeba odpowiedzieć poprawnie na 34 spośród 45 pytań (program przygotowujący do uprawnień budowlanych). Jeżeli kandydat na uprawnienia posiada tytuł mistrza, to również czas trwania egzaminu oraz ilość pytań są takie, jak powyżej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com