fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przygotowania

Przed zabraniem się za montaż paneli podłogowych należy zakupić podstawowe narzędzia. Niezbędne będą takie przedmioty jak: młotek gumowy, klocki dystansujące, poziomica, miara, klocek drewniany chroniący panele i piła do docinania. (program egzaminu na uprawnienia)

Warto również pamiętać o podstawowych zasadach wzmacniających wytrzymałość paneli, np. o tym, że po otworzeniu paczek z panaceami należy przyzwyczaić je do temperatury i wilgotności otoczenia. Jeśli się tego nie zrobi i od razu zacznie się układać panele na posadzce, mogą wyginać się one podczas użytkowania.

Podstawowym elementem przygotowanie jest również wypoziomowana i wyrównana podłoga. Należy ją idealnie oczyścić i osuszyć, aby panele nie ulegały wybrzuszeniom. (uprawnienia budowlane kontakt)

Samodzielny montaż paneli podłogowych
Samodzielny montaż paneli podłogowych

Izolacja

Na oczyszczoną powierzchnię należy nałożyć folię paroizolacyjną, a następnie podkład. Folię nakłada się, aby zabezpieczyć panele i podkład przed wilgocią. To znacznie podwyższa trwałość podłogi. Układa się ją na całej podłodze, korzystając z taśmy dwustronnej oraz zwykłej, aby skleić miejsca połączeń.

Podkład natomiast stanowi izolację akustyczną. Jest niezbędny, aby wzmocnić i tak już słabą izolację. Warto pamiętać, że panele same w sobie nie mają żadnej warstwy, która zwiększałaby komfort akustyczny. Ich struktura i budowa sprawiają, że wszystko się po nich niesie, np. dźwięk kroków. Podkład nie musi być gruby, jeśli podłoga jest idealnie równa. Wtedy wystarczy grubość około 3 milimetrów. W przypadku, jednak gdy posadzka należy do nierównych i pokrzywionych, warto zakupić dobry jakościowo podkład. Dobrym pomysłem będą np. płyty eko, których grubość dochodzi do 7 milimetrów. Ich ogromnym minusem jest jednak spora absorpcja wilgotności, przez co nie nadają się do takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka.(uprawnienia budowlane 2022)

Jeśli podkład układa się z myślą o ogrzewaniu podłogowym, warto wziąć pod uwagę polistyrenowy podkład ze specjalnymi otworami. Dzięki takiemu zakupowi można w pełni cieszyć się komfortem akustycznym i cieplnym.

Układanie paneli

Całe układanie paneli zaczyna się od rogu pomieszczenia, dociskając pierwszy panel do ściany. Następnie kolejne części układa się wzdłuż krótszego boku. Dzięki temu cała konstrukcja jest stabilna, a docina się tylko niezbędne elementy. Warto zaznaczyć, że nowoczesne panele nie powinny stykać się ze ścianami. W tym celu używa się klinów dystansowych, które zapewniają bezpieczną i stała odległość, w której powinno montować się panele. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Listy przypodłogowe

To właśnie dla nich zostawia się niewielkie luki. Listy montuje się do ściany przy podłodze, w tym celu używa się kleju bądź kołków rozporowych. Dzięki nim całość będzie wyglądać estetycznie, schludnie, a panele będą wytrzymałe, trwałe i bardziej odporne na uszkodzenia. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com