fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wiadomo, iż aby pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie niezbędne jest posiadanie uprawnień budowlanych (uprawnienia budowlane testy na egzamin). Przyznane uprawnienia mają formę decyzji oraz są wpisane do centralnego rejestru określonego w art. 88a ust. 1 pkt 3 lit. A Prawa budowlanego. Należy pamiętać, iż wymagane jest również wpisanie osoby z uprawnieniami na listę członków w miejscowości właściwej izby samorządu budowlanego. Zaświadczenie wydawane przez Izbę jest potwierdzeniem wpisania na listę.

Kiedy możliwe jest uzyskanie uprawnień budowlany?

Pierwszym elementem, który otwiera drogę do uzyskania ww. uprawnień jest zdanie egzaminu państwowego. Umożliwia to dokonanie weryfikacji wiedzy kandydata, w tym znajomości procesu budowlanego, umiejętności wykorzystania z wiedzy w praktyce.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie wykształcenia technicznego. Konieczne jest również zaliczenie praktyki zawodowej zgodnej z rodzajem i zakresem wybranych uprawnień (pytania na egzamin ustny do uprawnień). Ważne, aby praktyka była dostosowana do złożoności i rodzaju działalności z pełnioną funkcją.

Na co pozwalają uprawnienia budowlane?

Każdy, kto posiada uprawnienia budowlane może samodzielnie sprawować funkcje techniczne w budownictwie (egzamin na uprawnienia budowlane). Wiąże się to z dokonywaniem profesjonalnej oceny zjawisk technicznych, samodzielnym rozwiązywaniu zagadnień technicznych i innych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com