fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Różne style ogrodowe

Przed urządzeniem  ogrodu, warto zastanowić się jaki styl będzie nam odpowiadał. Oczywiście wszystko jest odpowiednio skomponowane z domem, który już jest na działce lub którego planujemy wybudować. Dla jednych styl wiejski będzie idealny, ponieważ zapewnia on swobodę sadzenia roślin, które swobodnie rosną w różnych miejscach, są to tradycyjne rośliny, jak również bardziej egzotyczne okazy.

Różne style ogrodowe
Różne style ogrodowe

Dla jednych liczy się przede wszystkim symetria, porządek, odpowiedni układ, harmonia dla innych ekspresyjnie rosnące rośliny. (testy uprawnienia architektoniczne)

W poszukiwaniu harmonii natury – ogród w stylu japońskim

Ogród w stylu japońskim charakteryzuje się bardzo dużą ilością zieleni, musi tutaj występować woda np. w postaci oczka wodnego lub fontanny.

Jako materiał ozdobny wykorzystuje się przede wszystkim kamienie o nieregularnej, naturalnej formie. Dodatkowo ogrody często ozdoba się rzeźbami Buddy.

Charakterystyczną rośliną są drzewka bonsai, czyli małe drzewka, które odpowiednio przycinane tworzą przepiękne formy. Roślinami, które goszczą w takich ogrodach są kwitnące azalie japońskie i różaneczniki, charakterystyczny jest również klon palmowy o czerwono – purpurowym zabarwieniu liści.

Ogrody japońskie nawiązują do tego co w naturze najpiękniejsze. (program uprawnienia architektoniczne)

Ogród w stylu wiejskim

Ogród w stylu wiejskim charakteryzuje się swobodnym i nieregularnym kształtem. Materiałami budowlanymi wykorzystywanymi w tym ogrodzie są drewniane płoty kamienie, ceglane, murki. Rosną tutaj znane wszystkim pospolite rośliny takie jak irysy, róże, astry, krzewy owocowe, pożądane są również i zioła. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

W ogrodzie wiejskim nie może zabraknąć także warzywniaka, czyli miejsca gdzie uprawia się warzywa i owoce. Część reprezentatywną ogrodu wypełniają rabaty z kolorowymi kwiatami. Jeśli chcemy się zainspirować, możemy podpatrzeć tradycyjne, staromodne wiejskie ogródki jako wzór do zaprojektowania własnej przestrzeni. Te tradycyjne rozwiązania bardzo dobrze odnajdują się w sąsiedztwie domów o tradycyjnej architekturze.

Do miejskiego ogrodu idealnie nadają się drewniane, naturalne meble, najlepiej wyglądają z widocznym rysunkiem słojów, mogą być barwione na biało. Pasują również stare meble lub stylizowane na styl prowansalski.

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com