fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Rodzaje zasad stosowanych przy danej technologii produkcyjnej

Masowe materiały trafiające do wytwórni dostarczane są kolejowym transportem, jeżeli materiałami są stal, cement, żwir albo tłuczeń. Samochodowy transport dostarcza piasek. Kruszywo odbiera się z wagonów za pomocą wyładowarki i układa się je bezpośrednio do rozładunkowych dołów. Znajdują się one przy torze, i tam kruszywo przekazuje się taśmowymi ciągami do betonowni albo na hałdę. Dostarczając piasek albo kruszywo ich przeładunek odbywa się do rozładunkowych dołów znajdujących się na hałdzie. Magazynowy zapas kruszywa, który znajduje się na hałdzie wystarcza do produkcji na 75 dni (nauka do uprawnień budowlanych). Cement magazynuje się w silosach w betonowni. Jego ilość starcza na 9-10 produkcyjnych dni.

technologia produkcyjna
technologia produkcyjna

Produkowanie betonowych rodzajów mieszanek

Betonowe mieszanki powstają w grawitacyjnym układzie na terenie betonowni (testy 2021 uprawnienia). Za pomocą dozowników podaje się dane składniki do betoniarki. Proces związany z produkowaniem mieszanek jest zautomatyzowany i steruje się nim centralnie będąc na pomoście dozowania. W małych betonowniach wytwarza się mieszanki do żaroodpornego betonu, fakturowego oraz lastrykowe. Betonownia ta znajduje się pod danym zbiornikiem cementu. Gotowe betonowe mieszanki transportuje się po torach przejezdnymi pojemnikami do miejsca, gdzie następuje odbiór danych produkcyjnych linii. Tam zsypuje się je na wózki do pojemników i przewozi się je na stanowiska służące do formowania.

Poszczególne rodzaje wózków

Prefabrykowane zbrojenia transportuje się na produkcyjne stanowiska na odpowiednich wózkach (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Są to podwieszone wózki, które zabierają zbrojeniowy komplet na formowanie dla stropowych płyt czy wieszakowe wózki na ogumionych kołach, które przewożą zbrojenie do ściennych elementów. Można wyróżnić także wózki z szablonami, na których montuje się oraz przewozi zbrojenie dla przestrzennych elementów i platformowe wózki, które dostarczają dla innych elementów zbrojenie.

Proces rozładowania stali

Rozładowanie stali następuje na skład bezpośrednio z wagonu w miejscu, gdzie zasięg ma pomostowa suwnica znajdująca się na estakadzie. W miejscu składowania prętowej oraz kręgowej stali i płaskich siatek są także robocze stanowiska do przygotowania prętowej stali. Stal ze składu idzie do zbrojarni (uprawnienia budowlane – egzamin). Tam przygotowuje się kompletne rodzaje zbrojeń dla 5 produkcyjnych hal. Produkowanie zbrojarskich prefabrykatów odbywa się na produkcyjnych liniach wysokosprawnych, gdzie stosuje się zgrzewarki. Do typów zastosowanych zgrzewarek zaliczamy jednopunktową, na ruchomych stołach przy produkowaniu siatek, które kształty są skomplikowane, dwupunktową, do wykonania płaskich wąskich siatek oaz wielopunktową i do wykonania płaskich siatek.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com