fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zadbane ogrody są wizytówką każdej posesji. Oprócz roślinności istotne są tutaj elementy wykończeniowe takie jak skalniaki czy ozdobne rabaty. Alejki i ścieżki wykonane są z różnych materiałów, zazwyczaj są to naturalne surowce np. kamień, żwir czy płyty kamienne. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Kamienie ułożone są obok siebie w niedalekiej, kilkucentymetrowej odległości. Najczęściej stosuje się płyty z piaskowca, łupku czy granitu. Pod taki materiał należy dokonać podsypki z piasku, na którą kładzie się kamienie. Na ścieżki nadają się jasne białe kamyki, z których usypuje się urocze alejki.

(informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Drobny biały kamyk stosuje się również do elementów dekoracyjnych w ogrodzie, gdzie wykorzystuje się go na przykład do ozdoby rabatów, czy niektórych elementów blisko kostki.

Jeżeli działka jest nieduża podjazd wykłada się płytami. Ponadto można je też ułożyć jako dojście od furtki do domu. Jeżeli posiadamy większą działkę wokół domu zakłada się na przykład efektywną kostkę, która wygląda bardzo elegancko. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Z płyt wykonuje się także schody ogrodowe, najlepiej aby był to materiał chropowaty i zapewniał bezpieczeństwo podczas użytkowania. Również tworząc podjazd musimy wykorzystać materiał, który będzie współgrał ze stylem całego ogrodu.

Kora kamienna

Do ozdabiania klombów, rabatów, idealna jest kora kamienna, która ładnie się prezentuje, ma nieregularne kształty, wyglądem nawiązuje do kory tradycyjnej. Bardzo często jest to kora kamienna gnejsowa. Gnejs jest naturalnym kamieniem, który świetnie komponuje się z zielenią, staje się niepowtarzalną ozdobą ogrodu, posiada błyszczące odrobiny kwarcytu, które znajdują zastosowanie w architekturze dekoracyjnej. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Otoczaki typu crystal white biały to kolejna ciekawa propozycja. Kamienie wyprodukowane są  ze specjalnie wyselekcjonowanego greckiego marmuru. Są bardzo ładnie otoczone, bez połamanych kawałków, można nimi wysypywać ścieżki oraz rabaty w ogrodzie.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com