fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Fugi epoksydowe

Takie fugi wykorzystuje się zarówno na ścianach, jak i podłogach. Są odporne na działanie wody i przeróżnych środków chemicznych. To ten rodzaj fug, które najczęściej używa się w domach. Idealnie sprawdzają się w łazienkach, kuchniach czy w pralniach. Ostatecznie można nawet zamontować je na basenach, ale tylko takich domowych, wewnętrznych. (program egzaminu na uprawnienia)

Rodzaje fug
Rodzaje fug

Fugi cementowe

Taki rodzaj fug używa się do małych wnętrz, w których układa się płytki ceramiczne bądź kamienne. Ten materiał nie nadaje się do miejsc narażonych na działanie wody, a tym bardziej nie do kontaktu ze środkami chemicznymi. Najczęściej korzysta się z fugi cementowej w przypadku płytek ściennych, np. w kuchni, ale nie przy samym zlewie.

Fugi cementowo-epoksydowe

To połączenie dwóch wyżej opisywanych rodzajów. Mają dość specyficzne przeznaczenie, ponieważ używa się ich głównie do nieporowatych płytek ceramicznych. Mają podwyższoną wilgotność, są odporne na ścieranie, spore obciążenia oraz używanie środków chemicznych. Takie fugi wykorzystuje się na zewnątrz i w wewnątrz budynków, najczęściej jednak spotkać je można w sklepach, halach produkcyjnych czy magazynowych. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Fugi akrylowe

Tych fug używa się do mozaik, płytek ceramicznych, szklanych, gipsowych i gresowych. Ich największą cechą i zaletą jest ogromna elastyczność. Dzięki temu świetnie współpracuje z niewielkimi elementami. Idealnie nadaje się do tworzenia specjalnych wzorów czy nietypowych schematów. (uprawnienia budowlane 2022)

Nie używa się ich do podłoży, a raczej do ścian. Nie jest to kwestia wytrzymałości, a estetyki i ceny fug akrylowych.

Fugi cementowe elastyczne

To najbardziej odporne fugi, które bardzo trudno uszkodzić. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Są znacznie bardziej wytrzymałe niż te cementowo-epoksydowe. Używa się ich najczęściej do podłoży odkształconych, ponieważ dzięki nim efekt nierównej powierzchni w większości zanika, a dodatkowo nie pojawiają się żaden dodatkowe problemy, które mogłoby przyczynić się do zniszczenia nowo ułożonych płytek. Nadają się świetnie do ogrzewania podłogowego, ponieważ są odporne na zmiany temperatur. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w łazienkach czy na basenach. To jednak rodzaj fug, który swoją ceną nie przytłoczy użytkowników, a zapewni długą eksploatację kafelek na lata. (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com