fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Poniżej prezentujemy komentarze, jakie dostaliśmy od użytkowników naszych programów Uprawnienia Budowlane i Jednolite Akty Prawne:

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane projektowe bez ograniczeń

Izba: podlaska

Na egzaminie ustnym w mojej izbie można było mieć ze sobą  swoje normy i rozporządzenia i nawet notatki. Egzamin zaliczony pozytywnie. Wrażenia pozytywne. Z pytań pamiętam następujące:

  • Opisać połączenia spawane, na nity oraz na sworznie. Jaka jest różnica między nimi? Kiedy je stosujemy?
  • Jakie są warunki wykonania i odbioru robót posadzkarskich wykonanych przy użyciu płytek ceramicznych.
  • Opisać sposób usunięcia azbestu z budynku gospodarczego (pytania dodatkowe o warunki bezpieczeństwa przy wykonywaniu tego rodzaju robót).
  • Jakie znasz połączenia w konstrukcja stalowych? (podobne do tego drugiego, trochę lałem wodę).

Do egzaminu przygotowałem się oczywiście z waszym serwisem (uprawnienia-budowlane.com). Wszystko macie tu bardzo dobrze przygotowane i czytelne. Programy są bardzo intuicyjne. Ogromne dzięki za pomoc, mam nadzieję że tym wpisem również pomogę przyszłym kandydatom. Pozdrawiam

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: świętokrzyska
Po wylosowaniu zestawu pytań jest czas 25 minut na przygotowanie. Można korzystać z materiałów ze szkolenia. Warto przepisać pytania na kartkę, bo po 25 minutach należy oddać zestaw a jest jeszcze czas na przygotowanie. Najważniejsze żeby na każde pytanie odpowiadać, nawet na te trudne nie wpadać w panikę i nie milczeć – wiem, ze łatwo się mówi, ale zwracają na to uwagę.  Moje pytania na egzaminie ustnym dotyczyły między innymi kotłowni lokalnych – kiedy się buduje, jakie powinny być jej parametry. Drugie jakie pamiętam to opis projektowania i wykonawstwa wentylacji w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem. Trzecie dotyczyło studni – jakie są warunki wykonania remontów studni (czy jakoś tak). Następne omówić obowiązki inwpektora nadzoru inwestorskiego oraz dla jakich robót budowlanych wykonuje się plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia? Zdałem egzamin chyba tylko dlatego że uczyłem się z programu Uprawnienia Budowlane. Do tego zachęcam też innych kandydatów.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje sanitarne projektowe bez ograniczeń

Izba: warmińsko-mazurska

Komisja bardzo pozytywnie nastawiona. Żartowali między sobą jak usiadłem. Można mieć materiały z kursu.  Czy to że byłem na kursie mi pomogło – nie wiem, ciężko powiedzieć.  Najważniejsze by nie spanikować jak zobaczy się pytanie które nic nam nie mówi. Trzeba wychwycić jakieś słowo klucz i może spróbować iść w innym kierunku nawiązując do tego słowa. Cokolwiek… Najgorsze rozwiązanie to nie powiedzieć nic. Oni sami miedzy sobą rozmawiali jak już usiadłem że nie mogli nawet przepuścić dziewczyny bo nie powiedziała nawet słowa. Nie warto notować bo i tak tego nie wolno czytać.

 

Uprawnienia w specjalności: instalacje elektryczne wykonawcze bez ograniczeń

Izba: mazowiecka

Komisja egzaminacyjna była bardzo przychylna. Nie ma się czego bać. Naprowadzała na prawidłowe odpowiedzi. można było korzystać ze swoich materiałów, ale tylko tych w wersji papierowej.

 

Uprawnienia w specjalności: konstrukcyjno-budowlane wykonawcze bez ograniczeń

Izba: małopolska

Na egzaminie ustnym było dość nerwowy. Materiały można mieć ze sobą wszystkie oprócz tych w wersji elektronicznej. Wskazówki: mów głośno i wyraźnie, bądź pewny siebie. Ja miałem praktykę budowlaną na trzech obiektach. Wylosowane pytania bardzo mi podpasowały. Nie musiałem nawet dużo szukać odpowiedzi w rozporządzeniach, raczej celem upewnienia się. W zasadzie mogłem iść bez przygotowania . W mojej turze było 15 osób i 4 nie zdały. Egzamin był raczej luźną rozmową z komisją.  Jeśli praktyka była odbywana sumiennie to nie powinno być problemów ze zdaniem. Natomiast jeśli ktoś nie widział na oczy budowy no to nie dziwię się że takie osoby oblewają. Po co w ogóle takiej osobie uprawnienia. Nie boją się odpowiedzialności? Pozdrawiam kolegów inżynierów.

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa wykonawcza bez ograniczeń

Izba: kujawsko-pomorska
Komisja składała się z 4 os. Materiały w formach papierowych typu Normy, KPA, PB itp

 

Uprawnienia w specjalności: inżynieryjna drogowa projektowa bez ograniczeń

Izba: opolska

Czytam uwagi użytkowników waszego programu z poprzednich lat i całkowicie się zgadzam. Poza tym wszystkim co przeczytałem to jeszcze tylko tyle że u nas normy były dostępne również w wersji elektronicznej. Izba udostępniła swojego laptopa.

 

Podziel się z nami swoimi doświadczeniami i opisz wrażenia przesyłając nam je na adres dostępny na stronie: http://uprawnienia-budowlane.com/kontakt/kontakt

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com