fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ropa naftowa i gaz ziemny

Unia Europejska przyjęła kurs, do którego dąży. Polega on na całkowitej rezygnacji z paliw kopalnianych. Nic w tym dziwnego. Złoża, które obecnie są używane, zaczynają wymierać w środowisku, a ich używanie przyczynia się do emisji wielu niebezpiecznych dla środowiska i ludzi substancji. Na szczególną uwagę zasługuje dwutlenek węgla, który przyczynia się, chociażby do powstania smogu. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jaki wpływ mają takie czynniki na zdrowie człowieka. Warto jednak zaznaczyć, że przede wszystkim chodzi o problemy z układem oddechowym. Powoduje to śmiertelne zagrożenie dla wielu. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Przyszłość energetyki

Przyszłość, a wychodzenie z przeszłości

Mimo tego, że pojawia się wiele elektrowni z udziałem odnawialnych źródeł energii (OZE), nie są one jeszcze w stanie utrzymać całego świata. Tworzy się coraz więcej elektrowni wiatrowych oraz instalacji fotowoltaicznych, ale to nadal ciągle za mało. Zanim świat w pełni odda się w ręce energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, musi stale bazować na elektrowniach gazowych, które wspomogą zmianę tego procesu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Paliwo gazowe

Gaz ziemny jest wyczerpywanym źródłem energii. Powstał w wyniku fosylizacji mikroskopijnych roślin, żyjących w okresie karbońskim. To czas około 300 milionów lat temu. Przez wiele lat (setek/tysięcy/milionów) migrował ze skał i gromadził się w zbiornikach pod czapami skalnymi. Dlatego tradycyjna metoda eksploatacji złóż gazu wymaga dowiercenia się do nich. Co wpływa również na środowisko. (program egzaminu na uprawnienia)

Problemem gazu ziemnego nie tylko jest jego wyczerpywalność i wpływ na środowisko, ale również to, że znajduje się on jedynie w niektórych państwach. To powoduje, że wiele krajów musi być zależna od innych, a to bardzo niebezpieczny element w XXI wieku. Dostęp do gazu ziemnego mają takie państwa jak: (akty prawne uprawnienia budowlane)

 1. Federacja Rosyjska,
 2. Iran,
 3. Katar,
 4. Arabia Saudyjska,
 5. Zjednoczone Emiraty Arabskie,
 6. USA,
 7. Algieria,
 8. Wenezuela,
 9. Nigeria,
 10. Irak,
 11. Norwegia.

Energia słoneczna

Źródła energii odnawialnej stale próbują nabierać na znaczeniu. Co można zrobić jednak jako zwykły przyziemny obywatel, który nie ma wpływu na elektrownie w kraju? Coraz więcej ludzi wybiera dla swoich domostw energię odnawialną pochodząca za słońca. Fotowoltaika po prostu podbiła serca ludzi. Ponad 80% całkowitej masy należy do prywatnych osób, a nie do firm czy innego takiego rodzaju instytucji. (uprawnienia budowlane 2021)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com