fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dworzec lotniczy w Nicei

Dworzec lotniczy w Nicei należy do jednego z najważniejszych we Francji (uprawnienia budowlane 2021). Spowodowane to jest dużym ruchem turystycznym. Turyści wybierają się w tę część Francji ze względu na położenie geograficzne Nicei, a także jej łagodny klimat. Duża frekwencja widzów spowodowana jest niewielką odległością lotniska od miasta, która wynosi ok. 7 km.

W odniesieniu do ogólnej liczby podróżnych, którzy korzystają z dworca, ok. 1/3 z nich jest pasażerami linii średnio- oraz długodystansowych zagranicznych, Kolejne 1/3 z nich korzysta z linii tranzytowych.

Ostatnio przeprowadzona została modernizacja dworca. Jego powierzchnia wzrosła o 4000 m2. Było to podyktowane wzrostem ruch do 500 tysięcy pasażerów. Udaje się uniknąć skrzyżowań ruchu z uwagi na wielopoziomowe dojazdy do dworca.

Dworzec ten rozplanowano zgodnie z prostym i dogodnym schematem ruchu. Dzięki niemu możliwe jest zagwarantowanie podróżnym krótkiej drogi, która jest prosta i prostopadła do linii urządzeń.

Przykłady dworców lotniczych
Przykłady dworców lotniczych

Na lotnisku od strony miasta umieszczono dużych hol z kasami biletowymi i rejestracją dla różnych kategorii podróżnych i dla publiczności. Z kolei na środku budynku znajduje się hol, w którym można załatwić celne formalności (uprawnienia architektoniczne 2021). Znajdują się tam także pomieszczenia ambulatorium i policji. Z kolei biura ruchu od strony pola wzlotów znajdują się pomiędzy strefą cłową i bezcłową. Biura towarzystw lotniczych znajdują się nad urzędem celnym na I piętrze. Mają one zapewnioną łączność z biurem ruchu.

Możliwe jest wejście podróżnych oraz załadowanie towarów do samolotów w tym samym momencie. Z tego powodu część towarowa dworca znajduje się niedaleko części pasażerskiej.

Tarasy z ogrodami znajdują się:

– na poszczególnych piętrach budynku,

– na parterze.

Funkcją tarasów z ogrodami jest przede wszystkim oddzielanie dworca od pola wzlotów (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). Zadaniem ogrodów jest tłumienie hałasów, które powstają przez samoloty.

Dworzec lotniczy w Chicago

Dworzec lotniczy w Chicago jest miejskim portem. Rocznie może obsługiwać 2,5 miliona podróżnych.

Każde towarzystwo lotnicze charakteryzuje się posiadaniem własnych urządzeń do obsługi podróżnych oraz samolotów.

Zadaniem korytarza jest połączenie poszczególnych jednostek z blokiem centralnym, który mieści administrację oraz kierownictwo. Most łączy ze sobą dwa największe obszary. Chodzi o wyładunek i załadunek do i z samolotów, a także transport kołowy. Dzięki temu możliwy jest późniejszy przepływ podróżnych oraz bagażu.

Administracja, a także kierownictwo znajdują się na górnych kondygnacjach. Z kolei na najwyższej z nich znajduje się wieża kontrolna. Budynek ma szerokość 13 m i długość 520 m. 15 miejsc postojowych znajduje się przed budynkiem. Miejsca postojowe, które wspomniano wcześniej, są wyłącznie dla samolotów (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com