fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin jako ostatni i najtrudniejszy etap zdobywania uprawnień

Przypieczętowaniem całego procesu o nadanie uprawnień budowlanych jest specjalny egzamin, który dla wielu kandydatów wiąże się z dużym stresem. Nie są to obawy bezpodstawne, ponieważ sam egzamin jest dość trudny i wymaga znajomości wielu dokumentów czy konkretnej wiedzy. Z tego powodu nasze przygotowanie do egzaminu powinno zacząć się jak najszybciej. Powinniśmy też przy tym pamiętać jak przygotowywać się we właściwy sposób, aby nasze starania nie poszły na marne. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Przygotowanie do egzaminu – dlaczego takie ważne?

Posiadanie uprawnień budowlanych wiąże się z pełnieniem samodzielnych stanowisk technicznych, a te z kolei należą do zawodów zaufania publicznego. Nie może być więc mowy o żadnym niedouczeniu. To też z tego powodu egzamin na uprawnienia budowlane jest uważany za bardzo trudny. Rzeczywiście egzamin skonstruowano w taki sposób, aby nie zaliczyła go osoba niewłaściwie przygotowana. To właśnie dlatego przygotowanie do egzaminu jest tak bardzo istotne. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Przygotowanie do egzaminu pisemnego

Najlepiej przygotować się do części pisemnej przez rozwiązywanie testów, których pytania są niemalże identyczne jak te na egzaminie. Do tego celu stworzono programy on-line, na urządzenia stacjonarne oraz na urządzenia mobilne. Z ich pomocą przyswajanie pytań jest znacznie prostsze, a dodatkowo każde zagadnienie posiada odnośnik do konkretnych aktów prawnych. W ten sposób o wiele łatwiej zapadają one w pamięć. W dobrych programach oprócz pytania znajdziemy też ilustrację, która także ułatwia dojście do poprawnej odpowiedzi. Baza każdego takiego programu składa się często z blisko 4 tysięcy pytań. Liczba może oszałamiać, lecz zalecamy przerobienie ich wszystkich. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Przygotowanie do egzaminu ustnego

Po pozytywnym napisaniu części pisemnej, przychodzi czas na część ustną. Aby się do niego przygotować we właściwy sposób, należy koniecznie zapoznać się z rozporządzeniami i ustawami wyznaczonymi dla danej specjalności. Wymagane na egzaminie akty prawne są do znalezienia na stronie internetowej Polskiej Izby Architektów lub Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Pomocą może też być specjalny program przygotowujący do egzaminu ustnego. Z nim nasza praca pójdzie o wiele sprawniej. Warto wydrukować akty prawne i wziąć je ze sobą, aby użyć ich na egzaminie, choć trzeba zaznaczyć, że nie w każdej izbie jest to możliwe. Jeżeli potwierdzimy taką możliwość w swojej izbie, koniecznie zaznaczmy sobie najważniejsze fragmenty i zróbmy czytelny spis treści. Pomoże to w szybkim odnajdywaniu konkretnych zapisów. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com