fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przewóz pionowy

W przypadku odległych tras używa się przewozu mas betonowych budowlaną kolejkę albo koleby. (uprawnienia budowlane 2021) Da się też transportować pojemniki z mieszanką na powierzchni kolejki. Przewóz pionowy zachodzi przy skorzystaniu z podnośników filarowych albo wieżowych, jakie unoszą wózki z betonem na właściwy etap, czy w skrzyniach unoszonych żurawiem. Transport pompowy skupia się na transporcie mieszanki betonowej rurociągami przy skorzystaniu z odpowiednich do tego rur i pomp. Ten proces potrafi zachodzić do 400m w płaszczyźnie poziomej oraz 75 w pionowej z szybkością maksymalną do parudziesięciu m3/h. Zwykle do tego korzysta się z pomp tłokowych. Używamy je w kraju na patencie RFN. W innych krajach korzysta się z pomp rotacyjnych jakie mają aktywność do 70 m3/h. (uprawnienia budowlane kontakt)

Przewozy i mieszanie
Przewozy i mieszanie

Przewóz pompowy

W przypadku przewozu pompowego najtrudniejsze będzie zebranie takiej konsystencji mieszanki betonowej, żeby nie zmieniła ona swojej formy poprzez ciśnienie i zmienienie miejsca w przewodach. (uprawnienia budowlane program) Najważniejszą regułą bywa danie mieszance konsystencji 5-10cm odchyłu stożka Abramsa i zebranie ziaren tłucznia o przekroju przewodów 0 – 1/5. Przewóz umożliwia dołączenie do mieszanki plastyfikatorów. Pompy działają poprzez silniki spalinowe czy elektryczne. Pompa tłokowa przykładowo zrobiona jest z dwóch poziomych cylindrów z dwoma zaworami o pracy wskazanej. Tłok pracowniczy pompy jest rozpędzany postępowo przy skorzystaniu z siłownika hydraulicznego. Zawory bywają zrobione jako zasuwy niewystające o kontrolowaniu ręcznym.

Metody mieszania

Przez metodę mieszania kategoryzuje się betoniarki wolno spadowe i takie o mieszaniu pozornym. W betoniarkach wolno spadowych materiały mieszanki wrzuca się do bębna, jaki zaczyna się kręcić, bywają podniesione łopatami umieszczonymi w bębnie i delikatnie opuszczane są, przez co zachodzi mieszanie. (akty prawne uprawnienia budowlane) Suche materiały umieszcza się zwykle przy skorzystaniu z kosza wsypowego, jaki umieszcza je w betoniarce. Wodę umieszcza się do bębna bezpośrednio. Rozładunek przygotowanej mieszanki zaczyna się on odchylenia bębna, obrócenie go w innym kierunku i wystawienie łyżki. Betoniarki wolno spadowe korzysta się do zrobienia mieszanek, które od razu rozrabia się z wodą. Betoniarki o mieszaniu pozornym są inne od poprzednich, bo materiały są mieszane poprzez kręcące się w bębnie mieszadła. Żeby zrobić lepsze pole do mieszania, bęben kręci się zwykle w innym kierunku niż mieszadła, dzięki czemu nazywa się je też przeciwbieżnymi. Betoniarki te ładuje się identycznie jak resztę, przy użyciu kosza zasypowego. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Mieszanie przymusowe

Betoniarki o mieszaniu przymusowym potrafią uszykować mieszankę suchą oraz mokrą. Dadzą one porządniejsze rezultaty od betoniarek wolno spadowych, ale pobierają o wiele więcej prądu. Sam proces mieszania zajmuje około 1-3 minut, patrząc na skład mieszanki. Okres mieszania określa się eksperymentalnie, kontrolując czy mieszanka już jest wymieszana. (program egzaminu na uprawnienia) Główne fabryki mieszanek zazwyczaj szykują mieszankę suchą. Bywa ona złączona z płynem podczas transportu betoniarką. Do przewozu poziomego mieszanki betonowej przydadzą się odpowiednie auta bądź platformy. Niewielkie ilości transportuje się japonkami bądź taczkami. W przypadku transportu na odstęp 50-100m używa się odpowiednie wózki spalinowe lub skrzynie z betonem rozmieszcza się na wózkach akumulatorowych. Transport na odstępy większe, przykładowo kilka kilometrów, zachodzi przy użyciu aut-wywrotek.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com