fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przewożenie środków strzałowych

Strzałowi to osoby, które mają odpowiednie kwalifikacje, by przewozić materiały wybuchowe. Kierownik budowy musi zadbać o bezpieczeństwo pracy, oraz o bezpieczny transport materiałowych wybuchowych.(uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Strzałowi przestrzegają określonych zasad dotyczących przenoszenia materiałów, a na ich prawym ramieniu da się zauważyć żółte opaski. Są one przechowywane w skrzyniach, których ciężar nie przekracza 25 kg na osobę. W momencie, gdy skrzynek nie jest przenoszonych kilka, a kilkanaście, strzałowi muszą zachować odstępy wynoszące minimum 5 metrów.(więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

https://uprawnienia-budowlane.com/wybuch-pozaru-4-glowne-zasady/

Przystępując do rozbiórki wszyscy starają się, by wszystko poszło zgodnie z planem. Niestety nie zawsze się to udaje i zdarzają się tak zwane niewybuchy, gdy sieć strzałowa nie zadziała. Wówczas odpowiednia osoba musi ostrożnie dowiedzieć się, co uniemożliwiło wybuch, a następnie to naprawić. Wtedy wszyscy ponownie odsuwają się od miejsca wybuchu i znajdują się w bezpiecznej strefie, gdzie nie powinno im nic zagrażać. Jeśli niewybuchów będzie więcej, z każdym należy postąpić tak samo i je usuwać.(informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Ochrona przed niebezpieczeństwem

Materiały wybuchowe są bardzo niebezpiecznym narzędziem. Jego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie zabezpieczenia. To samo dotyczy niewybuchów. Czasami zdarzy się, że nie będzie możliwy dostęp do niewybuchu i ktoś ręcznie będzie musiał oddzielić element z danej konstrukcji. Taka osoba musi mieć na sobie odzież ochronną w postaci osłon bezpośrednich i pośrednich. Potem, gdy będziemy przenosić niewybuch, pod żadnym pozorem nie może on wyjść poza strefę prowadzenia prac strzałowych. Mimo, że do wybuchu nie doszło, to takie materiały wciąż są niebezpieczne i należy z nimi właściwie postępować, aby nikt nie przypłacił za to zdrowiem, a nawet zżyciem.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com