fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Niedobór przedszkoli

Od co najmniej kilku lat miejsc w przedszkolach jest znacznie mniej niż chętnych na konkretne miejsca dzieci. Wymagania stawiane gminom są często nie do przejścia, czego bezpośrednim wynikiem jest poniekąd zmuszanie rodziców do wybierania przedszkoli prywatnych. Nie dla każdego rodzica jest to dobra wiadomość, ponieważ takie przedszkola są dużo droższe od tych państwowych. Skoro więc od kilku lat jest takie duże zapotrzebowanie, dlaczego przedszkoli nie przybywa? Założenie przedszkola nie jest niestety prostą sprawą. (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Budynek przedszkola

Na początku warto zaznaczyć, że nie każdy pusty budynek może zostać przedszkolem. Wszystko rozpatruje się bowiem w kwestii norm budowlanych, które dla tego typu placówek są konkretnie określone. Jeśli normy nie będą spełnione, inwestycja gminy prawdopodobnie zostanie wstrzymana. Istotna jest przede wszystkim powierzchnia przypadająca na jedno dziecko a także wysokość całego budynku. Przepisy dają również konkretne polecenia, według których należy przygotować pomieszczenia przedszkolne. Są one dość restrykcyjne i nie sposób ich w żaden sposób ominąć. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Przedszkole publiczne – bitwa o miejsce

W takiej sytuacji rodzice są najczęściej pozostawieni sami sobie. Bardzo często oczekują oni na miejsca także w tych przedszkolach, które leżą w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Jest to pewien akt desperacji, ponieważ najistotniejszy jest fakt zdobycia miejsca dla dziecka. Lokalizacja czy profil przedszkola schodzą wtedy na drugi plan – ważne, aby maluch gdzieś się dostał. I choć przedszkola prywatne oferują różne profile i wiele zajęć dodatkowych, przedszkola publiczne nie chcą zostawać w tyle. Oferują one często zajęcia dodatkowe takie jak balet czy karate. (uprawnienia architektoniczne)

Przedszkole prywatne i jego zalety

Część rodziców kieruje się jednak w stronę przedszkoli prywatnych. Jest tam prościej o miejsce, ponieważ dużo więcej ich powstaje. Aby zachęcić do wyboru ich konkretnej placówki, przedszkola tworzą specjalistyczne profile i to już dla najmłodszych dzieci. Są więc przedszkola językowe, artystyczne, sportowe. Często w tego typu placówkach grupy liczą mniej przedszkolaków, co umożliwia nauczycielkom poświęcanie większej ilości czasu i uwagi konkretnemu dziecku. Poczytuje się to za kolejną zaletę przedszkoli prywatnych. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com