fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przeciwzalewowe ochrony w obiektach

Pomimo odpowiedniego dokonania doboru przeciwzalewowego urządzenia zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami techniki oraz dokładając jednocześnie należytą staranność w czasie eksploatowania, to w kanalizacyjnych systemach i instalacjach może dojść do zwrotnego przepływu. Intensywne i krótkotrwałe opady deszczu bardzo często powodują, że dochodzi do przeciążenia kanalizacyjnych systemów. W konsekwencji może dojść do zalania danego obiektu oraz do wielu dotkliwych strat. Chcąc w odpowiedni sposób chronić posesję należy wyposażyć ją w niezawodne przeciwzalewowe urządzenia. Takie urządzenia są w ofercie m.in. firmy KESSEL. Są one odpowiednio dostosowane do potrzeb użytkowników, do budowlanych wymagań oraz do charakteru, jaki ma nieruchomość. Z tego też względu wyróżnia się kilka rozwiązań, gdzie jednym z nich są zawory przeciwzalewowe. (uprawnienia budowlane cennik) 

Przeciwzalewowe ochrony w obiektach
Przeciwzalewowe ochrony w obiektach

Przeciwzalewowe zawory

Kiedy odwaniające i sanitarne przybory zlokalizowane są poniżej zalewanego poziomu, ale ścieki jednocześnie swobodnie odpływają do kanału stosuje się w związku z tym odpowiedni rodzaj zaworów przeciwzalewowych. Wymagania mówią, że pomieszczenia spełniać muszą funkcję podrzędną. Kiedy mamy zwrotny przepływ nie może pojawić się tu uszkodzenie materialnych wartości, ani też nie może wystąpić tu dla mieszkańców zagrożenie. Norma wymaga także, aby liczba użytkowników była niewielka, a toaleta musi być dostępna wyżej, niż poziom zalewania.   (uprawnienia budowlane program) 

Automatyczne zawory przeciwzalewowe

Patrząc na budowlaną sytuację można zastosować tu automatyczne przeciwzalewowe zawory o typie 3 przeznaczone do ścieków, które zawierają fekalia, albo mogą być one też w wersji z pompą. Zawór Staufix FKA posiada dwie zwrotne klapy, które są stale otwarte. To daje gwarancję swobodnego odpływania ścieków. Klapy zamykają się oraz blokują w automatyczny sposób, kiedy pojawia się cofka. Urządzenie Pumpfix F posiada dodatkową zaletę, jaką jest możliwość korzystania z sanitarnych przyborów nawet podczas pojawienia się cofki. (uprawnienia budowlane segregator)   

Hybrydowe przepompownie

Wiele budowlanych sytuacji powoduje, że następuje w naturalny sposób spadek kanalizacyjnych przewodów do kolektora. Chcąc zapobiec zwrotnemu przepływowi w takich wypadkach należy zastosować przeciwzalewowy zawór. Jednak w związku ze spełnieniem normy należy również użyć przepompowni ścieków. Przykładową przepompownią hybrydową jest KESSEL Ecolift. To innowacyjne rozwiązanie, które łączy bezpieczeństwo, wydajność oraz oszczędność urządzeń, jakie wykorzystują spadek naturalny do kolektora. Kiedy sanitarne i odwadniające przybory znajdują się niżej niż poziom zalewania, a dodatkowo kanalizacyjna instalacja w budynku nie ma spadku do kolektora, w takim wypadku ścieki muszą zostać odprowadzone do kanalizacyjnego systemu poprzez zastosowaną przepompownię ścieków. Kessel w swojej ofercie posiada wiele przepompowni o różnym zakresie ich stosowania. Są one dopasowane do danych potrzeb i warunków. Mogą to być przepompownie do ścieków bez fekali i z fekaliami, montowane na zewnątrz danego budynku, albo też montowane w środku. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com