fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Ważne aspekty infrastruktury dookoła budynku

Ważną funkcję przy domu pełni ogrodzenie i urządzenia, które zapobiegają gromadzeniu się wody na powierzchni tarasów, a nawet system przeciwzalewowy montowany w kanalizacji. Często podczas budowy domu można o tym zapomnieć. Ponieważ większość osób jest skupiona na samym budynku i szybkim wykończeniu. Dlatego warto pamiętać o innych ważnych elementach, które sprawią że dom będzie funkcjonalny i nie będzie wymaga ciągłych napraw, np  w przypadku ulewnych upadów.(programy do uprawnień budowlanych)

Infrastruktura dookoła budynku

W jakim momencie postawić ogrodzenie? Działkę budowlaną ogradza się tanimi materiałami, aby tylko zaznaczyć jej teren i granice. Dlatego inwestorzy zostawiają takie prowizoryczne ogrodzenie na czas całej budowy. Niestety wiąże się to z kradzieżami materiałów budowlanych. Koszt postawienia ogrodzenia dobrej jakości jest wysoki i nie każdy inwestor decyduje się na jego postawienie jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Dlatego warto rozważyć postawienie tańszego, ale z gotowych komponentów ogrodzenia. W ten sposób zabezpieczymy materiały, demontaż takiego rozwiązania jest łatwy i istnieje możliwość odsprzedaży.(testy uprawnienia architektoniczne)

Jak działa urządzenie przeciwzalewowe?

Ważnym elementem infrastruktury budynku możne okazać się urządzenie przeciwzalewowe. Polska leży w takiej strefie klimatyczne, gdzie deszcz pada o każdej porze roku. Od wiosny do jesieni takie opady mogą być nagłe, krótkotrwałe ale bardzo intensywne. W okresie letnim zdarzają się opady kilkudniowe, które mogą doprowadzić do powodzi i zalania budynków.

Dlatego montowane w budynkach urządzenia przeciwzalewowe mają chronić kanalizację przez nagromadzeniem wody. Polega to na na zapewnieniu swobodnego spływu wody do kanałów, ale blokuje jej cofnięcie do piwnic czy studzienek kanalizacyjnych. Dzięki temu woda nie wybija z kanalizacji i nie zalewa budynku i podwórza.(program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com