fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Produkowanie płyt w zmechanizowanych formach o charakterze uchylnym

Nowoczesny typy rozwiązań w uchylnych formach pozwalają na zmechanizowanie a często nawet na całkowite zautomatyzowanie wszystkich czynności związanych z produkcją (uprawnienia budowlane 2021). Do takich czynności należy przygotowanie form, składanie ich oraz w końcowym etapie rozformowanie. Zautomatyzowanymi formami są m.in. uchylne rodzaje form tzw. Coignet. Stosuje się je właśnie w systemie produkcyjnym, którego nazwa brzmi tak samo, czyli Coignet.

Produkowanie płyt
Produkowanie płyt

Zastosowanie do zagęszczenia betonu odpowiednich wibratorów

Każda z warstw betonu zagęszczana jest przy użyciu wgłębnego pneumatycznego wibratora. Jednak chcąc zagęścić ostatnią z warstw wewnętrznego tynku stosuje się do tego celu powierzchniowy rodzaj wibratora. Płyty zaraz po zakończeniu formowania są przykryte w formach. Kolejno rozpoczyna się termiczna obróbka w przy użyciu pary, której temperatura kształtuje się na poziomie 90°C. Faza termicznej obróbki trwa zwykle 2 godziny. Podczas jej trwania beton nabywa dobry poziom związany z wytrzymałością i można go swobodnie rozformować oraz przewieźć na magazyn albo skład. (program na uprawnienia budowlane).

Czynności wykonywane podczas procesu formowania

W pierwszym etapie oczyszcza się i oliwi formę, której położenie jest poziome. Dalej układa się i przytwierdza na pewien czas okienne skrzydła oraz ościeżnice. Kolejnym etapem jest wypełnienie wgłębień znajdujących się w formach żwirowym betonem. Taki zabieg ma na celu stworzyć podokienniki oraz obramowania okiennych otworów. Dalej układa się licowy beton na grubość wynoszącą 2 cm. On wypełnia dno formy. Kolejną warstwą jest żwirowy beton na wysokość 5 cm. Później na ten beton kładzie się skrzynkę. Jest ona wykonana z cienkiego rodzaju blachy i nie posiada dna. Spełnia ona tu funkcję ograniczających wkładek na zewnętrzne żebra płyty i okienne obramowania.

Przedostatnim etapem jest wykonanie na pucolanowym cemencie kolejnej warstwy betonu (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Warstwa ta znajduje się pomiędzy wkładkami wykonanymi z blachy w środku płyty. Od zewnętrznej strony wkładek wykonuje się warstwę ze żwirowego betonu. Ostatni etap związany z procesem formowania to ułożenie warstwy z wapienno – pucolanowej zaprawy, którą to należy mechanicznie zetrzeć. Warstwa ta ma grubość 5 cm.

Zastosowanie podczas produkcji automatycznych i precyzyjnych rodzajów form

Wykorzystując ten system produkcji przy wytwarzaniu elementów do wielkopłytowych budynków stosuje się automatyczne a jednocześnie precyzyjne formy. Maszyny, które stosuje się na produkcji mają na wyposażeniu zespoły hydraulicznych dźwigników. Posiadają one także urządzenia o charakterze uzupełniającym. Są to urządzenia elektryczne oraz pneumatyczne, które różnią się w zależności od poszczególnych etapów pracy. Każdą z prac steruje jeden pracownik. Posiada on odpowiednie dźwignie i w taki sposób wykonuje poszczególne produkcyjne operacje. Są to m.in. operacje związane z obrotem form i ich bocznych ścianek, przesuwanie oraz rozformowanie (uprawnienia budowlane – egzamin).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com