fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pralnia i suszarnia w domu

Niektóre budynki charakteryzują się tym, że mają osobną pralnię. W większości uznajemy to za zbędny dodatek, jednak warto się przyjrzeć temu dokładniej. Przede wszystkim ważne jest to, aby ocenić, czy takie pomieszczenie ma rację bytu w naszym przypadku. Sprawdźmy, jakimi zaletami charakteryzuje się osobne pomieszczenie pralni w domu.  (uprawnienia budowlane segregator)  

Pralnia i suszarnia w domu

Zalety pralni w domu

Jeżeli mieszkamy w bloku lub w domu wielorodzinnym pralka umieszczona jest w naszej łazience lub kuchni. Są to dwa najbardziej popularne miejsca na jej umieszczenie. Często jednak brak nam miejsca, aby w naszym mieszkaniu stworzyć osobne pomieszczenie, jakim byłaby suszarnia. Często więc pranie trzeba dzielić na kilka etapów, a ponadto większość rzeczy się nie pomieści do suszenia, ponieważ nie ma gdzie ich suszyć. Jeżeli jednak okazuje się, że w naszym domu jest pomieszczenie, które mogłoby się nadać na pralnię – powinniśmy z niego skorzystać. Dzięki takiemu pomieszczeniu zdecydowanie łatwiej będzie nam utrzymać porządek. Będziemy mogli w niej jednocześnie prać oraz suszyć wyprane rzeczy. Nie da się ukryć, że idąc z duchem czasu możemy wyposażyć się w pralni w drugie urządzenie, jakim jest suszarka do ubrań. Będziemy mieć w pomieszczeniu tzw. 2 w 1, przy czym z pewnością uda nam się zaoszczędzić więcej miejsca na inne rzeczy. Może to być miejsce przeznaczone na takie rzeczy jak kosz na pranie czy deskę do prasowania.  (uprawnienia budowlane 2022) 

Miejsce na pralnię

Miejsce na pranie często jest bardzo problematyczne, ponieważ rozważa się wiele opcji. Jedną z nich jest pralnia w piwnicy, natomiast jeszcze inną pralnia na poddaszu.   (uprawnienia budowlane program) Obu nie da się ze sobą porównać, jednak nie da się ukryć, że oba pomieszczenia mogą się w tym przypadku sprawdzić. Jeżeli uważasz, że lepiej byłoby urządzić pralnię na poddaszu to z pewnością powinniśmy w naszym domu wygospodarować specjalne do tego miejsce. Mowa o kwestii zaadaptowania pomieszczenia. Z pewnością wadą takiego rozwiązania jest to, że jeżeli mamy większą ilość prania do rozwieszenia to będziemy musieli bardzo często wchodzić po schodach, co czasami może być bardzo niebezpieczne. Wskazuje się, że pralnia na poddaszu powinna być połączona z garderobą i suszarnią. Jeżeli jednak chcielibyśmy mieć pralnię w piwnicy to z pewnością musimy mieć pewność, że mamy dobre dojście do takiego miejsca. Z pewnością zaletą będzie możliwość brak pokonywania schodów oraz to, że suszarnia będzie zabezpieczona przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogą pochodzić z obok znajdującej się kotłowni. Wówczas stworzenie w takim miejscu pralni nie ma żadnych przeciwwskazań.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Wyposażenie

Wyposażenie pralni powinno być dobrze przemyślane, ponieważ z reguły nie jest to szczególnie duże pomieszczenie. Z pewnością elementy obowiązkowe to pralka, kosz na pranie czy też odpowiednie miejsce np. w postaci szafki na przechowywanie chemikaliów. Nie da się ukryć, że może być w tym miejscu także suszarnia, jednak wtedy trzeba przewidzieć większą ilość miejsca. Będziemy musieli przewidzieć miejsce na suszenie prania lub na suszarkę do ubrań. Nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego im większa powierzchnia takiego pomieszczenia tym lepiej. Z pewnością elementem obowiązkowym jest zlew do pralni. Taki zlew jest tzw. zlewem gospodarczym, czyli takim, który standardowo ma większy wymiar. Przede wszystkim taki zlew jest głębszy, ale także i większy. Najważniejsze jest to, aby taki zlew był wykonany z materiału, któremu nie zaszkodzą silne środki czystości. Taka umywalka może się przydać zwłaszcza, gdy zamierzamy wyprać większe rzeczy jak: zasłony, obrusy bądź koce. Sprawdzi się również wtedy, gdy niektóre rzeczy przez nas zakupione wymagają ręcznego prania. Znacznie łatwiej będzie nam prać takie ubrania w większym zlewie.   (program egzaminu na uprawnienia)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com