fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Jak zrealizować praktykę zawodową?

Droga do zdobycia uprawnień budowlanych nie należy do najłatwiejszych. Należy przejść przez sporo różnych etapów, aby móc cieszyć się ich pomyślnym nabyciem. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Zdecydowanie najważniejszym, ale jednocześnie i najtrudniejszym krokiem w drodze do zdobycia uprawnień budowlanych jest odbycie praktyk zawodowych. Doświadczenie, które kandydat nabędzie podczas ich trwania, jest niezbędne do późniejszego rozwinięcia skrzydeł w branży budowlanej.

Warunki praktyk budowlanych

Pierwszym z warunków, który cechuje pomyślnie odbyte praktyki zawodowe, jest odpowiedni czas ich trwania. Czas ten musi być oczywiście adekwatny do stopnia zaawansowania projektu, na jakim bazują dane praktyki budowlane.

Należy również pamiętać o tym, że czas trwania praktyk zawodowych będzie musiał zostać wpisany do zestawienia zbiorczego odbytej praktyki zawodowej. Jest to dokument, w którym znajdą się wszystkie szczegóły dotyczące praktyki budowlanej. Szczegóły te będą dotyczyć nie tylko czasu trwania praktyk, ale również pełnionych przez praktykanta funkcji.

Kolejną ważną cechą praktyki zawodowej jest adekwatność wykonywanych do projektu zadań. Każdy praktykant musi, w czasie trwania zadań, pełnić różne funkcje techniczne. Funkcje te muszą być samodzielne. Ich proces wykonywania nadzoruje oczywiście osoba sprawująca pieczę nad praktykantem. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Praktyka zawodowa a ustna część egzaminu na uprawnienia budowlane

Bezpośrednie uczestniczenie w pracach, czy to projektowych, czy też tych wykonywanych na placu budowy, jest bardzo ważne z uwagi na to, że wiedzę zdobytą podczas odbywania praktyk budowlanych, dokładnie sprawdzi komisja kwalifikacyjna podczas egzaminu ustnego. (program egzamin uprawnienia 2020)

O tyle, o ile egzamin pisemny w głównej mierze dotyczyć będzie pytań z Prawa Budowlanego czy postępowania administracyjnego, o tyle część ustna bazować będzie przede wszystkim na doświadczeniu, jakie kandydat nabył podczas wykonywanych praktyk zawodowych. (uprawnienia budowlane 2020 )

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.