fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jakie wyróżnia się sposoby dokumentacji praktyki zawodowej?

Uprawnienia budowlane to bardzo przydatne uprawnienia w tej branży. Ich zdobycie uzależnia się jednak od posiadanego wykształcenia i doświadczenia. Praktyka zawodowa jest niezbędnym elementem, który pozwala na przystąpienie do egzaminu na uprawnienia budowlane. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Jak każdy etap pracy, tak i praktyka zawodowa będzie odpowiednio udokumentowana. Tylko takie postępowanie pozwoli na poddanie swojego wykształcenia i doświadczenia ocenie komisji kwalifikacyjnej. Podstawowy dokumentem, który ma za zadanie potwierdzić odbycie praktyki zawodowej, jest oczywiście zaświadczenie o jej odbyciu. Takie oświadczenie może jednak wystawić jedynie osoba do tego uprawniona. Najczęściej będzie to kierownik budowy lub też kierownik prac budowlanych. Ta osoba jest także jednocześnie opiekunem praktyk zawodowych. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Aby jednak wystawienie takiego zaświadczenia było w ogóle możliwe, konieczne jest odbycie na budowie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych przez praktykanta. ( egzamin na uprawnienia budowlane )

Zestawienie zbiorcze praktyki zawodowej

Równie istotnym, co oświadczenie o odbyciu praktyki zawodowej, jest zestawienie zbiorcze. W zestawieniu zbiorczym znajdą się wszystkie te informacje, które stanowią cenne źródło informacji dla komisji kwalifikacyjnej. W zestawieniu powinno się więc znaleźć wszystko to, co świadczy o doświadczeniu, jakie nabył praktykant w czasie trwania praktyki budowlanej.

Zestawienie zbiorcze praktyki zawodowej także będzie musiała wypełnić osoba, która objęła opiekę nad praktykantem. Konieczne jest w niej umieszczenie konkretnych samodzielnych funkcji technicznych, które były sprawowane przez osobę, która ubiega się o uprawnienia budowlane w danej dziedzinie.

Co ciekawe, kiedyś tę samą funkcję, co obecnie zestawienie zbiorcze praktyki zawodowej, pełniła książka praktyki zawodowej. Oczywiście, osoby, które na jej podstawie pomyślnie ukończyły praktykę zawodową, bez problemu mogą przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane. (uprawnienia budowlane 2020 )

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com