fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Praktyka zawodowa – wprowadzenie

Do zdobycia doświadczenia zawodowego niezbędna jest praktyka wykonawcza. Aby nasza praktyka zawodowa została zaakceptowana, musi ona odbyć się na odpowiednim stanowisku a  my sami musimy wykonywać konkretne, odpowiednie prace. Zgłaszając się na praktykę, istnieje bardzo dużo prawdopodobieństwo, że zostanie nam przydzielone stanowisko inżyniera budowy bądź majstra. Przydziela się je najczęściej właśnie praktykantom. Każde z tych stanowisk kładzie nacisk na nieco inne kompetencje. Która przygotowuje lepiej do egzaminu? (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Praktyka wykonawcza jako inżynier budowy

Ta praktyka wykonawcza odbywa się w głównej mierze w biurze. Spędzamy ją na obsłudze dokumentacji budowy. Oznacza to między innymi weryfikację dokumentacji projektowej czy sporządzanie kosztorysów, ale w zakres takiej praktyki wchodzi dużo więcej. To na nas spoczywa zamawianie materiałów, nadzór nad postępem prac oraz dokumentacja przebiegu prac budowlanych. Odbywanie praktyki na tym stanowisku ma jednak niewiele wspólnego z praktyką na budowie. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Praktyka wykonawcza jako majster

Majster znajduje się na pierwszej linii frontu budowy; pracuje zarówno ze sprzętem, jak i z ludźmi. Ich ilość zależy od wybranej przez nas specjalizacji uprawnień budowlanych. Z większą ilością ludzi będziemy pracować podczas prac nad obiektami mieszkaniowymi niż przy budowie dróg bądź mostów. Praktyka wykonawcza na tym stanowisku polega przede wszystkim na dobrej organizacji pracy na budowie. To także majster zapewnia niezbędne w pracy sprzęty, wybiera konkretną technologię budowy oraz pełni nadzór nad robotami betoniarskimi, szalunkowymi, ziemnymi czy zbrojarskimi. Takie zadania zdecydowanie bardziej przygotowują nie tylko do egzaminu, ale i do przyszłej pracy. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Obowiązki inżyniera budowy i majstra – czy rzeczywiście inne?

Pomimo rozdzielenia i jednak osobnego traktowania tych dwóch stanowisk, obowiązki inżyniera budowy i majstra przenikają się. Potrafią też być bardzo zbliżone. W dużej mierze zależy to od samego nazewnictwa, którego używa się w firmie. Z tego też względu, przed podpisaniem umowy na praktykę na konkretnym stanowisku, warto dowiedzieć się, jaka jest polityka firmy. Cięcie kosztów dość często sprawia, iż oprócz rzeczywistych obowiązków majstra/inżyniera budowy, praktykant wykonuje wiele innych, dodatkowych czynności. Taka praktyka wykonawcza da nam spore doświadczenie zawodowe. (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.