fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyka na budowie a wybór firmy

Chcąc zdobyć uprawnienia budowlane i podejść do egzaminu, nie obejdzie się bez odbycia praktyki. Jest to bardzo ważna część naszych starań o nadanie uprawnień. W zależności od tego, o jaki rodzaj uprawnień chcemy się starać, czeka nas praktyka na budowie, w biurze projektowym bądź w obu tych miejscach. Myśląc o praktyce warto też zastanowić się u kogo chcemy ją odbywać. Należy postawić sobie pytanie: czy moje przygotowanie do zawodu będzie pełniejsze gdy odbędę praktykę u wykonawcy czy u podwykonawcy? (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Praktyka na budowie u wykonawcy

Gdy znajdziemy się na praktyce zawodowej u generalnego wykonawcy, nasze możliwości są dość mocno ograniczone. Będziemy odpowiadać głównie za prowadzenie dokumentacji. Takie praktykowanie nie da nam zbyt dużego doświadczenia, tak bardzo potrzebnego w przyszłym zawodzie. Nie negujemy jednak pracy biurowej, gdyż ona również jest potrzebna. Poza tym praktykant ma jak najbardziej prawo wyjścia na budowę i sprawdzenia, co na niej się dzieje. Wiele zależy od samej osoby odbywającej praktykę. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Praktyka na budowie u podwykonawcy

Decydując się na praktykę w mniejszej firmie, zdobędziemy większe doświadczenie zawodowe oraz lepiej przygotujemy się nie tylko do czekającego nas egzaminu, ale i do przyszłej pracy. Praktykant styka się z realną pracą na budowie; wykonuje wszystkie prace, także te najbrudniejsze, nie ma żadnych wyjątków. Pracuje się ze wszystkimi ludźmi, w każdych warunkach atmosferycznych. W trakcie praktykowania, podczas realizacji różnych prac, możemy nauczyć się jak obsługiwać sprzęt budowlany. Taka praktyka na budowie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. (programy do uprawnień budowlanych)

Staranność prac

Trzeba pamiętać, że nasze obowiązki musimy wykonywać z dużą starannością. Dbając o bezpieczeństwo, czas i dokładność prac, dbamy tym samym o dobro inwestycji. Każde opóźnienie wynikające z niedopilnowania wyżej wymienionych, negatywnie wpływa na współprowadzoną przez nas inwestycję. Sama praktyka na budowie daje nam wiele różnych możliwości i naprawdę warto z nich skorzystać. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.