fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyka a nadzór inwestorski

Najważniejszą kwestią jest to, że inspektor nadzoru budowlanego nie może zostać opiekunem praktyki potrzebnej do zdobycia uprawnień budowlanych. Teoretycznie posiada uprawnienia budowlane, jest członkiem samorządu zawodowego i pełni samodzielną fukcję techniczną. Problem polega na tym, że praktyk a zawodowa musi dotyczyć fukcji technicznych na budowie. Co to oznacza? Przede wszystkim praca nad wykonaniem obiektu budowlanego. Jego odbudowę, rozbudowę i nadbudowę.(dowiedź się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Uwzględnia się tutaj wszystkie czynności, które dotyczą remontu, montażu, przebudowy i rozbiórki. Praktykant musi aktywnie uczestniczyć w procesie budowlanym. Za przebieg tych czynności odpowiada kierownik. Inspektor nadzoru pełni funkcję kontrolną w imieniu inwestora co oznacza, że nie ma czynnego udziału w czynnościach budowlanych.( jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Inspektor nadzoru inwestorskiego

W wyroku NSA sygn. Akt IV SA 364/97oświadczono, że „prowadzenie prac budowlanych z udziałem inspektorów nadzoru budowlanego nie może spełniać wymogów odbywania praktyki budowlanej pod kierunkiem osoby mającej odpowiednie uprawnienia budowlane”.  

Inspektor nadzoru inwestorskiego posiada mniejszy zakres obowiązków niż kierownik. Praktykant pod jego nadzorem nie uzyska możliwości zdobycia odpowiedniej ilości wiedzy i zgłębienia jej. I nie może pełnić funkcji opiekuna praktyki.(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.