fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prace związane z wykończeniem tarasowym

Chcąc kleić na posadzce tarasu płytki należy zadbać odpowiednio o to, aby każdy z materiałów cechował się odpowiednimi parametrami i właściwościami do zastosowania ich na zewnątrz. Klejowe zaprawy powinny być natomiast oznaczone za pomocą nomy odnośnie jej odkształcalności, a ceramiczne płytki powinny mieć małe rozmiary oraz jasne kolory. Nasiąkliwość płytek nie powinna przekraczać poziomi ≤3%. Na cementowym podkładzie, gdzie układa się płytki wykonuje się odpowiednie dylatacje, na głębokość wynoszącą od 1/3 grubości do ½ grubości cementowego podkładu. W okładzinie dylatacje wykańcza się poprzez wypełnienie szczelin między płytkami za pomocą trwałej oraz elastycznej masy. Można wykonać ją z poliuretanu wraz z dylatacyjnym sznurem. Ważną kwestią jest to, że do spoinowania płytek fugą nie przystępuje się zbyt szybko, i zachowuje się w związku z tym technologiczną przerwę, która wynosi kilkanaście dni. To sprawi, że klejowa zaprawa zwiąże się i wypchnie. (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Prace związane z wykończeniem tarasowym
Prace związane z wykończeniem tarasowym

Technologia z żywiczną posadzką

Alternatywną technologią do tarasów z ceramiczną okładziną jest technologia z żywiczną posadzką. Zazwyczaj tworzy się ją z poliuretanowej żywicy, i posadzka pełni jednocześnie funkcję przeciwwodnej izolacji. Chociaż wykonanie żywicznej posadzki wydaje się proste, to jednak stworzenie jej wymaga posiadania przez wykonawcę odpowiedniego doświadczenia oraz dobrych warunków podczas aplikacji. Stosując tą technologię ważne jest także to, żeby materiały pochodziły od producenta, który jest sprawdzony. Podczas wykonywania tarasów w każdej technologii ważne jest odpowiednie wykończenie okapowej strefy. Firma Renoplast posiada w swojej ofercie okapowy profil o typie K10 do balkonów oraz tarasów z cienkowarstwową żywiczną posadzką.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Podkładki tarasowe

Ważną kwestią przy tworzeniu posadzki tarasowej z ceramicznych płytek jest zastosowanie odpowiednich tarasowych podkładek do podparcia płyt. Firma Renoplast produkuje podkładki o typie SMART i za ich pomocą można mocno oraz trwale zabezpieczyć podparcie płytek. Za pomocą dystansowych krążków dodatkowo można stabilnie i w prosty sposób dokonać wyrównania w podłożu nierówności w każdym punkcie podparcia. Ważnym elementem podczas tworzenia tarasu jest odpowiednie wykończenie okapu, który musi posiadać skuteczne odprowadzanie opadowej wody z izolacyjnej warstwy. Firma Renoplast w ofercie posiada także dla klientów okapowe profile, które przeznacza się do wykończenia tarasu z wentylowaną posadzką. (uprawnienia budowlane kontakt) 

Wybór odpowiedniej technologii

Na wybór technologii, jaką zastosuje się przy tworzeniu tarasów wpływ ma bardzo wiele czynników. Zazwyczaj są to techniczne uwarunkowania, które wynikają z ograniczeń.   (uprawnienia budowlane program) Czasem dochodzą do tego preferencje użytkownika, a niekiedy też materiałowa dostępność i kwalifikacje, jakie posiada wykonawca. Kiedy dobrze zaplanuje się prace związane ze stworzeniem tarasu, a materiały zastosowane do niego będą posiadały dobrą jakość i parametry do zastosowania, w takiej sytuacji zakłada się, że taras niezależnie od wybranej technologii będzie cechować się trwałością i bezawaryjnością. (uprawnienia budowlane 2022) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com