fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Warunki techniczne przy odbiorze prac

Ruchy szczotki muszą być pierw pionowe, a potem od centralnej części do bocznych brzegów. Warto sprawdzać, żeby pod tapetę nie dostały się pęcherzyki powietrzne. Potem odwijamy dolną partię tapety i ją naklejamy. Finalnym zadaniem bywa nacięcie tapety wzdłuż listwy podłogowej. Patrząc na to, że tapeta odchodzi na krawędziach i wzdłuż rogów, poleca się od razu przed przystąpieniem do naklejania tapet, nasmarować płaszczyznę w tych punktach klejem pędzlem płaskim. (uprawnienia budowlane kontakt) Zwiększy to niezawodność naklejania.

Nowo naklejone tapety warto zostawić do schnięcia wolnego, żeby nie pokurczył się papier. Skupia się to na punktach blisko kaloryferów, oraz tam gdzie dochodzi wiele słońca. Warto również ochraniać pokoje przed przeciągami, jakie przyśpieszają schnięcie. Bryty tapet muszą być na pełnej płaszczyźnie doklejone do powierzchni. Brzegi różnych brytów muszą być pionowe. Odchyłki od pionu nie mogą być większe od 3mm pełnej rosłości muru.

Prace wykończeniowe tapet
Prace wykończeniowe tapet

Wykończenie płaszczyzny

Wykończenie tapetowanej płaszczyzny musi być równoległe do powierzchni sufitu oraz zrobić prostą linię. Płaszczyzna tapety musi być równa jeśli chodzi o wzór oraz kolor. Wzory tapety muszą być idealnie rozprowadzone na powierzchni muru. (uprawnienia budowlane 2021) Nie mogą pojawiać się przebarwienia, plamy, smugi. Nie może dojść do zestawienia różnych brytów tapet w długości czy używanie łatek. Przy styku tapet z resztą części nie może pojawiać się prześwit płaszczyzny. Wycięcia tapety w punktach pojawiania się osprzętu elektrycznego nie mogą być widoczne po naniesieniu pokrywek.

Uszykowanie tapet

Rolkę tapety warto rozłożyć na stole tapeciarskimi i rozciąć na kawałki wyrównanej rosłości tapetowanej płaszczyzny z parocentymetrową nadwyżką. Długość brytu określa się na stole tapeciarskim kreskami, jakie upraszczają jej mierzenie. Wycinanie tapet robi się najlepiej przez oddzielanie blisko brzegów linią. (uprawnienia budowlane program) W sytuacji nacinania tapet warto określić wzór tapety, aby był taki sam na zestawionych ze sobą miejscach.  Stos uszykowanych brytów tapet warto początkowo odwrócić stroną wzorzystą na dół i potem wszystkie kawałki rozmieszczać blisko brzegu stołu tapeciarskiego i nałożyć klej. Zostawienie suchego, nie nałożonego klejem małego paska tapety pozwoli na łatwe doklejenie tapety. Następnie zakłada się bryt tapety i zostawienie jej tak na od 5 do 25 minut, aby nasiąkł wodą. Tapety nakleja się pionowo, ustalając rozmieszczenie pierwszego brytu przez odbicie linii pionowej. Wyższa krawędź tapetowanej płaszczyzny określa się poprzez odbicie sznurem linii poziomej. Naklejanie tapet musi zacząć się od oklejenia wnęk okiennych oraz drzwiowych. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Sposób zestawiania brytów

Przy sposobie zestawiania brytów na zakład panuje zaczynanie naklejania brytów tapety od muru okiennego. Przy pamiętaniu o tym, zestawienia robione na zakład bywają mniej rzucające się w oczy, jak światło pada na brzeg widocznego brzegu tapety. W sytuacji naklejania w drugą stroną, pojawią się linie cienia, które uwydatnią punkty złączeń. (program egzaminu na uprawnienia) Wszelkie rogi muszą zostać wyklejone tak, żeby bryt tapety nachodził na leżącą obok powierzchnie muru nie więcej niż na rozpiętość l-r2cm. Nie pozwala się na zestawianie brytów tapety w rogu. Tapety obszerne wytłaczane i tapety winylowe zestawia się na styk. Bryt tapety warto wziąć w obie dłonie, odseparowując wyższą krawędź  i po odwinięciu do połowy przystawić do muru. Po zrobieniu inspekcji odpowiedniości rozmieszczenia, warto zacząć przyciskanie tapety do płaszczyzny. Robi się to szczotką tapeciarską, czystej szmatki oraz wałka z gumy. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com