fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Prace hydroizolacyjne przy balkonach i tarasach

Bardzo często pomija się zagadnienia związane z pracami hydroizolacyjnymi przy tarasach i balkonach. Ma to późniejszy wpływ na pojawianie się uszkodzeń w połaci tarasów, balkonów co jest związane z konstrukcyjnymi uszkodzeniami. Ważne w związku z tym stają się odpowiednie hydroizolacyjne prace oraz poprawne wykonanie uszczelnienie dylatacji schodów oraz tych znajdujących się między schodami a połacią. Bardzo dużo do tej pory pisano już o temacie związanym z technologią tworzenia połaci tarasów i balkonów. Dużym błędem jest jednak ograniczenie pojawiających się problemów do zagadnień, jakie wiążą się z hydroizolacją. (uprawnienia budowlane cennik) 

Prace hydroizolacyjne przy balkonach i tarasach
Prace hydroizolacyjne przy balkonach i tarasach

Hydroizolacja i termoizolacja

Zarówno balkon, jak i taras to nie tylko hydroizolacja, ale również termoizolacja oraz konstrukcyjne zagadnienia w przypadku pojawienia się schodów do tarasu bądź balkonu. Mając do czynienia z łączonymi tarasami, kiedy np. przylegają do siebie taras naziemny i nadziemny i łączy się je schodami, trzeba pamiętać o kwestii związanej z hydroizolacją ścian pod nadziemnym tarasem oraz z samymi schodami. W związku z tym ważną kwestią staje się tu zagadnienie hydroizolacji schodów i termoizolacji połaci oraz ścian, jakie są przyległe.  (uprawnienia budowlane program) 

Przykładowy taras

Patrząc na aspekt hydroizolacji i termoizolacji można posłużyć się przykładem niewielkiego tarasu, który znajduje się nad nieogrzewanym pomieszczeniem. Jest on przyległy do mieszkalnego budynku. Pod tarasem znajduje się pomieszczenie, w takim panują takie same warunki jakie są na zewnątrz. Zlokalizowany jest tam otwór na wejściowe drzwi. Schody z tarasu prowadzą na taras znajdujący się na gruncie. Warto przyjrzeć się tu pojawiającym się uszkodzeniom. Uszkodzenie połaci tarasu znajdującego się nad pomieszczeniem może wiązać się z kilkoma przyczynami. Jednak nie to jest tu najważniejsze. W przypadku uszkodzenia ceramicznej okładziny prace naprawcze nie mogą odbywać się poprzez wykonanie podpłytkowej izolacji i w dalszym etapie na ułożeniu płytek. Działanie to zakończy się niepowodzeniem. Kiedy dojdzie do takiego uszkodzenia jako całość rozpatruje się taras nad pomieszczeniem, schody, naziemny taras, a także ścianę pomiędzy naziemnym trasem ,a tarasem zlokalizowanym nad pomieszczeniem. (uprawnienia budowlane segregator)   

Prace naprawcze

Etap związany z naprawą i wykonaniem oceny kompleksowej technicznego stanu ujawnia często problemy, jakie nie zostały rozwiązane na etapie wykonywania projektu oraz realizowania prac. Skutkują one często trudnymi oraz kosztownymi naprawami. Do jeszcze gorszej sytuacji dochodzi, kiedy widzi się degradację, jaka postępuje w elementach, i chce się ją zamaskować. W wielu przypadkach niestety technologia związana z naprawą ogranicza się tylko do stworzenia nowej okładziny. Pomija się zupełnie cały szereg zagadnień, jaki mają wpływ na trwałość zastosowanego rozwiązania. Nie przeprowadzenie analizy w kompleksowy sposób jako całości skutkuje tym, że technologia związana z naprawą jest nieskuteczna. Widoczne jest to kiedy np. właściciel chcąc oszczędzić prosi kilka firm z budowlanej chemii o technologię, która usunie ze stopni wykwity. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com