fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Obiekty budowy

Po skończeniu prac budowlano-montażowych warto usunąć plac budowy, czyli wynieść każde nie zużyte tworzywa, resztki ich, rozebrać każdą prowizoryczną konstrukcję oraz maszyny, usunąć urządzenia i zawieźć je do magazynów urządzeń, bądź od razu na inne miejsce budowy. Po usunięciu obiektów budowy warto posprzątać cały obszar, zreperować jezdnie, ulice i krawężniki, zazielenić obszar wedle planu i oddać inwestorowi łącznic z wybudowaną konstrukcją. Najtańszą metodą przeprowadzania budowy w zimę bywa zrobienie prac w obiektach zamkniętych, podczas chronieniu wszystkich luk i we wnętrzach ogrzewanych. Do tego projekty oraz harmonogramy budowy warto stworzyć tak, by każde prace powiązane z ochroną każdej luki i uszykowanie budowy do przeprowadzenia prac zimowych. W przypadku takiego przebiegu budowy robione bywają prace wykończeniowe zimą w pokojach ogrzanych, wraz z ogrzaniem tworzyw, żwir, woda, piach. (uprawnienia budowlane kontakt)

Prace budowlano-montażowe
Prace budowlano-montażowe

Zima

W sytuacji przymusu robienia prac zimą, tych mokrych, używa się ochrony świeżo zrobionych elementów budowli osłonami z papy, desek, mak, brezentu i tak dalej. (uprawnienia budowlane 2021) Używa się też ogrzewania tworzyw, w tym wody. Podczas robienia konstrukcji betonowych oraz żelbetowych używa się do nagrzewania nowo zrobionych części dzięki parze, elektryczności lub ciepłego powietrza od sytuacji ich zrobienia do momentu otrzymania przez nie największej odporności. W budownictwie przemysłowym używane bywa przeprowadzanie prac w obudowie jako cieplaki w środku ogrzanych pomieszczeń. Do grzania pokoi zamkniętych i osuszania części obiektu używa się odpowiednich agregatów ogrzewających, opalane gazem płynnym, naftą, prądem czy olejem. (uprawnienia budowlane program)

Płaszczyzna obiektów

Podczas określania płaszczyzny obiektów prowizorycznych warto pamiętać o ogólnej ilości zatrudnionych osób na miejscu budowy ( u generalnego wykonawcy, ale też u każdego z podwykonawców) i poleca się przez finanse, stawiać obiekty wspólne dla wykonawców pracujących na budowie. To zalecenie nie jest wykorzystywane jedynie do obiektów socjalnych czy administracyjnych, ale również do każdego prowizorycznego obiektu na placu budowy, podczas czego obiekty socjalne jak i administracyjne,  robione są pod jedną przestrzenią, ale muszą posiadać osobne wejścia dla wszystkich wykonawców. (akty prawne uprawnienia budowlane) Obiekty prowizoryczne robi się jako normalne rozbieralne baraki z drewna z części prefabrykowanych czy przewoźnych, kontenerowych.

Budynek biurowy

Przykładowy obiekt biurowy z części prefabrykowanych wytworzony przez zakład podległy Zjednoczenia Przemyśli Stolarki Budowlanej, inaczej STOLBUD. Do tego samego celu da się też korzystać z domków transportowych rodzaju BWU-03-N i ich składy. Na cele socjalno-bytowe oraz sanitarne da się używać po prostu pawilony wytwarzane przez STOLBUD. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Przykłady takich obiektów to wielkie przestrzenie, na mniejszych za to poleca się używanie konstrukcji kontenerowych, inaczej barakowozów. (program egzaminu na uprawnienia)

Poza wspomnianymi konstrukcjami kubaturowymi zagospodarowania miejsca budowy, da się też polecić użycie innych konstrukcji wytwarzanych przez rozbieżne przedsiębiorstwa budowlane i montujące.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com