fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co robić, aby nasza praktyka zawodowa została zaliczona?

Zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez praktykę jest konieczne, gdy ubiegamy się o nadanie uprawnień budowlanych. Ten proces ma jednak swój określony wygląd oraz konkretne obowiązki, których musimy przestrzegać. W przeciwnym razie praca podczas praktyki zawodowej może nie zostać zaliczona przez Okręgową Komisję Kwalifikacyjną. Jakie prace będziemy wiec musieli wykonać podczas praktykowania? (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

Zwróćmy uwagę na umowę w sprawie praktyki

Prawo budowlane stanowi jasno: praca podczas praktyki zawodowej powinna polegać na pełnieniu funkcji technicznych na placu budowy. Równie ważne jest też branie udziału (i to w bezpośredni sposób) w czynnościach projektowych. Jasno z tego wynika, że pełniąc rolę kosztorysanta czy inspektora nadzoru inwestorskiego nasza praktyka zawodowa nie zostanie zaliczona. Warto mieć więc to na uwadze, najlepiej już podczas podpisywania umowy o praktykę, żeby później uniknąć przykrych niespodzianek. Na umowie znajdziemy nazwę stanowiska pracy oraz wymiar etatu. Najlepszym wyborem jest pełny etat, jednak gdy nie jesteśmy mu w stanie sprostać, warto dopytać w swojej izbie o możliwość zmniejszenia wymiaru pracy. (programy do uprawnień architektonicznych)

Tylko bezpośrednia praca podczas praktyki zawodowej

Do praktyki zawodowej możemy zaliczyć tylko te prace, w których bezpośrednio braliśmy udział. Jest to dla nas jako kandydata bardzo istotne. To głównie o nasze doświadczenie zawodowe pyta nas komisja na egzaminie ustnym. Ponadto może też zdarzyć się sytuacja, w której członek komisji pracował przy wpisanym przez kandydata projekcie czy budowie. W takim przypadku następuje weryfikacja wiarygodności praktyki zawodowej. Nie warto więc nigdy kłamać w tej kwestii. Warto też pamiętać, że praca podczas praktyki zawodowej daje nam cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Praca podczas praktyki zawodowej i jej podsumowanie

Gdy staramy się o uprawnienia budowlane, to po zakończeniu praktyki składamy odpowiednie oświadczenie potwierdzające nasze praktykowanie. Wszystkie prace, w których jako projektanci braliśmy udział, muszą być wyszczególnione w zbiorczym zestawieniu praktyki zawodowej. Nie stosuje się już za to książki praktyki zawodowej, która spełniała to zadanie przed wprowadzeniem zbiorczego zestawienia. Dokument potwierdzający praktykę zawodową musi zawierać listę obiektów, w których odbywała się praktyka. Nie wolno zapomnieć o numerze pozwolenia na budowę lub numerze zgłoszenia tej budowy. Ponadto w przypadku praktyki projektowej kandydat powinien liczyć się z tym, że zostanie poproszony o udostępnienie projektów, przy których pracował. (testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com