fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zdolność pracy nieprzerwanej

Zdolność pracy nieprzerwanej i możliwość regulacji zwłaszcza od szczelności pieca. (uprawnienia budowlane 2022) Szczelność ta bywa sprawdzana wedle normy DIN 18-890. Wedle niej podczas podciśnienia 1mm H20 zamknięty piec nie może wsysać do środka więcej powietrza od 4Nm3 na 1m płaszczyzny grzejnej na godzinę, i z tego najwięcej 1,5 Nm3 musi dostać się przez nieszczelności pod rusztem. Wraz z doświadczeniem, piece masywne z drzwiczkami i zamknięciami podczas długiego działania bywają bardziej nieprzepuszczalne od pieców delikatnych, przez to jakość pieca z górnym spalaniem oceniano na bazie jego masy. Ważną cechą pieca takiego rodzaju bywa ruszt jako kosz ustawiony ponad normalnym rusztem wstrząsanym i lej zasypowy jaki sięga od góry pieca aż do rusztu. Przebieg spalania zachodzi tu jedynie na ruszcie kosza, lej zasypowy przydaje się tylko jako zbiornik na opał, nie bywa jednak w tym samym czasie paleniskiem, tak jak w piecu ze spalaniem na górze. W miarę, kiedy opał wypala się, z leja zasypowego wysypuje się świeży opał. Piec bywa wkładany od góry przez lukę i zamykany szczelnie. (uprawnienia budowlane program)

Praca nieprzerwana
Praca nieprzerwana

Zrobienie pieca

Najpopularniejszym zrobieniem takiego pieca bywa antracytowy piec niezmiennopalny, zwany też piecem amerykańskim. Bywa to odpowiedni piec na opał niezmienny czyli antracyt czy węgiel chudy, bez popiołu. Opał musi zestawiać się z części o dobrej granulacji. Maszyna regulacyjna bywa zwykle z nastawieniem środkowym, czyli że przepustnicę powietrza, przepustnicę do rozpalania i klapę do zmiany strony ruchu spalin włącza się jedną dźwignią w zakładanej kolejności. (uprawnienia budowlane kontakt) Klapa do zmiany strony przepływu w otwartym rozmieszczeniu zestawia powierzchnie pod rusztem z kanałem kierującym do wylotu rury dymowej, przez co zapewnia to dogodne nastawienie pieca na niską wydajność. Piec antracytowy niezmiennopalny bywa zrobiony z żeliwa i nie posiada wykładziny szamotowej. Zwykle bywa wyposażony w zewnętrzną osłonę powietrzną. Piec odpowiednio zrobiony bywa nieprzepuszczalny podczas wykorzystywania, a wydajność jego da się spokojnie zaniżać czy podwyższać. Jego jednostkowa wydajność znamionowa to około 3000 kcal / m2h. wedle DIN 18-890 podczas takich ciężarów wychodzi sprawność 80%. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Wydajność pieca

Wydajność pieca tak samo jak w piecach ceramicznych nieprzerwanego spalania, musi dać się pomniejszyć do 25% wydajności znamionowej, bez ucierpienia na tym spalania niezmiennego. Sprawność nie może zaniżyć się poniżej 70% dla rozbieżnych typów opału. W piecu wszystkopalnym jako opału poleca się wykorzystywać: brykietów z węgla, antracyt. Rezultaty badań dużej ilości pieców z górnym spalaniem, jakich średnie wielkości są zależne od wydajności płaszczyzn grzejnych, wykorzystując rozdzielenie na piece o jednostronnym czy dwustronnym ruchu spalin. Wedle takiego wykresu sprawność obniża się wraz ze wzrostem wydajności podczas zwykłego wykorzystywania. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Normalne wartości 75-80% odpowiadają odpowiednim wydajnościom płaszczyzn grzejnych 1000-3000 kcal/m2h. Przy górnej wydajności jaka wynosi 6000 kcal/m2h otrzymuje się wykorzystanie ciepła pokroju 65%.

Piece

Widać do tego, że piece o jednostronnym ruchu spalin ustępują trochę pod względem sprawności piecom o dwustronnym ruchu spalin poprzez duże temperatury gazów wylotowych, rozbieżność bywa mała i praktycznie bez znaczenia podczas pamiętania o takich plusach pieców o jednostronnym ruchu jak łatwość ich zrobienia, lepsze możliwości czyszczenia i mniejsza potrzeba ciągu. Współczynniki sprawności, kierują się do rezultatów laboratoryjnych, uzyskanych podczas badania pieców nowych, odpowiednio wykorzystywanych. Oczywiście potem nieczęsto uzyskuje się już tak dobre rezultaty, szczególnie kiedy dozór i obsługa pieca nie są najlepsze. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com